Poslední a také důležitou součástí Developer Conference 2012 (17.–18. 2., vizte kalendář akcí) v Brně jsou praktické laby. Cílem labů je zaměřit se na určitou technologii a pod vedením vývojáře s ní začít pracovat nebo prohloubit svoje znalosti. Účastníci si mohou přinést vlastní laptopy, a to buď s předinstalovanou Fedorou, nebo jinou linuxovou distribucí nebo využít nachystaných počítačů. K dispozici budou i flashky s Live Fedorou.

Pátek: GTK+ Hackfest a válka frameworků

V pátek bude jeden z labů kompletně vyhrazen pro GTK+ Hackfest. V plánu je zapojit se do vývoje několika různých projektů, například zlepšení podpory pro dotykové obrazovky, vylepšení integrace clutteru do GTK+ a další. Druhý lab bude určen „frameworkovým válkám“. Klasická hospodská diskuse programátorů o tom, který z jejich oblíbených frameworků je lepší, přerostla v nápad zorganizovat porovnání přímo na konferenci. Můžete si tak vyzkoušet naimplementovat jednoduchý projekt v Ruby On Rails, frameworku Sinatra nebo Django. Poslední páteční workshop je zaměřený na SELinux, jak vytvářet vlastní moduly a jak správně pochopit AVC zprávy a zpracovat je.

Sobota: Java, fedora-review a speciální architektury

Sobota patří Javě. V první části pátečního labu se zaměří kolegové z JBossu na vývoj aplikací Java EE a použití různých produktů JBoss. Dozvíte se, jaké vývojářské nástroje použít, jak nastavit aplikační server, jak nasadit a debugovat aplikace atd. Odpoledne naváže workshop o Portlet Bridge a o tom, jak portlety integrovat do JBoss portálu. Pavel Tišnovský je určitě známý čtenářům Fedora.cz a ROOT.cz, kam neúnavě přispívá svými články. Jeho lab je zaměřený na práci s IDE Eclipse (seriál o Eclipse na Fedora.cz), a to nejen na to, jak používat základní vlastnosti Eclipse, ale i jak využít různá rozšíření jako např. integraci s vašimi repozitáři, profiling, debugování apod.

V druhém labu bude v sobotu po obědě probíhat praktická ukázka toho, jak použít nástroj fedora-review na ověření a následné začlenění balíčku do distribuce Fedora. Můžete si tak přinést svůj vlastní projekt nebo zabalit a zkontrolovat oblíbenou aplikaci, která ve Fedoře stále chybí. A na závěr bude Dan Horák předvádět své oblíbené hračky. Dan má na starosti sekundární architektury ve Fedoře, včetně PowerPC a s390. V jeho labu se dozvíte o úskalích práce s nestandardní architekturou, jaké jsou časté chyby, které v balíčcích musí řešit, a jak vůbec rozjet a začít kompilovat Fedoru na speciální architektuře.