Doporučenou metodou přípravy instalačního disku Fedory je použití aplikace Fedora Media Writer. Ta se postará o celý průběh vytváření instalačního disku - od stažení obrazu až po jeho zapsání. Níže naleznete odkazy pro stažení instalačního souboru pro jednotlivé operační systémy:

       

Pokud hodláte instalační médium připravovat na Fedoře, můžete aplikaci Fedora Media Writer nainstalovat v Software přímo z repozitářů Fedory.


Pokud si chcete obraz stáhnout a přenést na disk ručně, tak instrukce naleznete níže:

Před stažením se ujistěte, že váš počítač splňuje minimální hardwarové požadavky Fedory.
Od verze 21 je Fedora k dispozici ve třech základních provedeních: Workstation (pracovní stanice), Server a Cloud. Vyberte si svůj systém podle předpokládaného nasazení. Základ je pro všechny varianty stejný, ale software zahrnutý ve výchozí instalaci a výchozí konfigurace systému jsou přizpůsobené očekávanému využití.

Fedora se distribuuje jako .iso obrazy pro DVD nebo USB flashku, které si můžete sami zdarma stáhnout. Stáhnout můžete "Live" verzi, ze které můžete Fedoru spustit a následně, pokud vše funguje, nainstalovat. Varianty Server a Cloud nabízejí také minimální obrazy pro instalaci přes síť. Před započetím stahování se ujistěte, že stahujete obrazy pro svoji architekturu. Dostupné jsou i386 (i686), x86_64.

Podrobnější informace najdete na stránkách getfedora.org.

Desktopová prostředí

Výše uvedené odkazy nabízejí verzi distribuce Fedora s přednastaveným desktopovým prostředím GNOME, které je považováno za výchozí. Chcete-li se podívat, jak vypadá Fedora s jiným přednastaveným prostředím, podívejte se do sekce Jak vypadá.

Spiny

Fedoru je možno stáhnout a nainstalovat s předem připravenou sadou aplikací, které usnadňují poinstalační konfiguraci pro specifické případy použití. Tyto verze distribuce se nazývají spiny. Přehled všech oficiálně podporovaných spinů najdete ve Spins Directory. K dispozici jsou spiny s prostředími KDE, MATE, Xfce a LXDE atd.