Nautilus, výchozí správce souborů pro GNOME, se bude nově jmenovat Files. V rámci přípravy na dotykové ovládání z programu vývojáři odstraňují řadu funkcí, například stromový pohled, rozdělený panel (pomocí F3), záložky z menu, menu aplikace atd. (více na omgubuntu.com). Jak už se stalo zvykem (viz Cinnamon), vývojáři distribuce Linux Mint se s tím nechtějí smířit a založili fork původního programu nazvaný Nemo.
9. 8. 2012 at 13:51
Vzdy mi bolo blisie Gnome ako KDE ale co v poslednej dobe stvaraju vyvojari Gnome je priam neuveritelne…pomali ale isto si pod zadkom pilia konár… 🙁
9. 8. 2012 at 14:53
Já teda osobně doufám, že z těch odpadlíků (myšleno všeho možného forkovaného) půjde jednou zase postavit slušné desktopové prostředí, které půjde ovládat i klávesnicí a myší.
Jako mně je to jedno, mně Gnome 3 se zjednodušenými aplikacemi bude vyhovovat, protože stejně všechno dělám na konzoli. Ale začínám se pomalu bát o pokročilého uživatele zvyklého na GUI.
15. 8. 2012 at 13:40
tjn…já měl taky Gnome vždy nejraději a zůstal mu věrný i po přechodu na Gnome 3,ale tohel už začíná být moc. Klávesnice a myši se jen tak nevzdám, nesnáším zapatlanou obrazovku. Gnome bude zachvíli vhodný spíš pro tablety než na stolní pc. Budu muset začít hledat jiné prostedí, které bude víc vyhovovat stolnímu PC!
18. 8. 2012 at 18:35
Z tohoto důvodu používám GNOME už pouze na Ubuntu 10.04 LTS. Všude jinde už jsem přešel na Xfce. To má sice dost vykopávkově působící prostředí i na můj vkus (a to je co říct), ale aspoň se s ním dobře pracuje. Horší jsou tam některé velmi nepříjemné bugy, které nikdo neřeší. GNOME 2.30 tak zůstává pro mě zatím tím nejlépe ovladatelným prostředím, s jakým jsem měl tu čest. A to jich nebylo úplně málo.
2 Pavel Šimerda: Já sice taky pracuju hodně v konzoli, ale GNOME 3 mi strašně překáželo i tak. Už jen tím, jak se rapidně zpomalila odezva.
Bohužel musím souhlasit s YGHYm, GNOME jde velmi rychle do háje 🙁