Necelé dva týdny po oficiálním vydání Fedory 19 již na webu vyšla řada recenzí nové verze. V češtině bohužel žádná rozsáhlejší recenze vydána nebyla, takže se podívejme, co se o Schrödingerově kočce říká na anglických webech.

Recenzenti často zmiňují absenci proprietárních kodeků a/nebo ovladačů ve výchozí instalaci, ale zároveň kvitují, že je Fedora jedním z "nejčistších" GNU systémů. Projevuje se to zejména tím, že distribuce nabízí neupravené verze desktopových prostředí - bez designových či funkčních modifikací.

Někteří autoři si všímají, že Fedora 19 startuje pomaleji než například Ubuntu 13.04 nebo Linux Mint 15 a je také náročnější na zdroje. Zároveň však oceňují vyspělý balíčkovací systém (včetně funkce delta-update zapnuté ve výchozím nastavení), i když grafické uživatelské rozhraní instalátoru aplikací ještě nepovažují za tak uživatelsky přívětivé jako u jiných desktopových distribucí.

Rozsah repozitářů je brán jako plus, včetně možnosti vyzkoušet nové alternativní desktopy, které vycházejí z tradičních desktopů (tedy MATE, Cinnamon a spol.). Podobně jsou chváleny oficiální spiny, které usnadňují instalaci pro specifické druhy nasazení a použití.

Fedora 19 je obecně hodnocena kladně, i když každý z recenzentů našel větší či menší nedostatky. Seznam různých recenzí najdete například v přehledu na Distrowatch nebo si můžete přečíst výtah z vybraných článků na ITWorld. Na LinuxEXPRESu popsal v blogu své dojmy z Fedory 19 Jiří Eischmann a o novinkách v nové verzi psal na Fedora.cz.