Docker

This is series here on Fedora Magazine Docker ve Fedoře.

Obraz Python aneb stavíme Docker kontejner s prostředím pro běh aplikací

V přechozím díle jsme si ukázali, jak lze vytvořit obraz pro databázi PostgreSQL, který lze použít v PaaS jako je OpenShift. Dnes si ukážeme, jak vytvořit druhý důležitý prvek a to je předlohu pro aplikační obraz.

Vytváříme Docker kontejner nejen pro PostgreSQL databázi

V přechozích dílech miniseriálu o Dockeru jsme se podívali na to, jak pracovat s kontejnerizační technologií Docker (http://mojefedora.cz/zaciname-s-dockerem-na-fedore/), jaké obrazy jsou dnes k dispozici (http://mojefedora.cz/docker-obrazy-nejen-pro-fedoru/) a ukázali jsme si základy při vytváření Docker kontejnerů (http://mojefedora.cz/stavime-svuj-prvni-docker-kontejner/). Dnes se podíváme na trochu… Pokračovat ve čtení →

Docker obrazy nejen pro Fedoru

Docker kontejnery jsou skvělým konceptem, jak propojovat svět distribucí. Jedná se o ideální nástroj pro práci se systémem CentOS na Fedoře, s Fedorou na Red Hat Enterprise Linuxu nebo naopak. Díky tomu nemusíme omezovat naši práci s Dockerem na Fedoře… Pokračovat ve čtení →

Stavíme svůj první Docker kontejner

Docker platforma dovoluje sestavit aplikaci z komponent a tu pak distribuovat jako celek, beze změn mezi testovacím a produkčním prostředím. Pojďme se podívat, jak se to dělá.

Začínáme s Dockerem na Fedoře

Docker a obecně linuxové kontejnerové technologie jsou v posledních málo letech na nevídaném vzestupu. Pojďme se srozumitelně a pěkně od píky podívat, o co vlastně jde a jak začít používat Docker na Fedoře 23.

This site is not affiliated with or endorsed by the Fedora Project.
Kontakt: redakce@mojefedora.cz | Pište pro mojefedora.cz
Některé materiály na těchto stránkách pocházejí z webu fedoramagazine.org
Přihlásit se