Tag

FirewallD

Pět věcí ve Fedoře za poslední týden (10. 6. 2014)

Nové schůzky s FPL a Fedora Board; Celkové sestavení Rawhide; Fedora Workstation a Firewalld; Co nového v oblasti Fedory 21 pro 64bitový ARM; DNF navrženo pro Fedoru 22 (a uživatelský dotazník); Bonus! RHEL 7 a Fedora.

Základy FirewallD

FirewallD je nástroj, který Fedora používá pro poskytování dynamického firewallu. To znamená, že změny v nastavení firewallu se projevují okamžitě, aniž by bylo nutné firewall restartovat. Kromě toho podporuje FirewallD D-BUS a koncept zón.

Videa z Developer Conference 2013

Na konci února se na půdě Fakulty informatiky Masarykovy university v Brně konala Developer Conference 2013, zaměřená na vývojáře, adminy a pokročilé uživatele, kteří se zajímají technologie Red Hatu, Fedory a JBossu. Na konferenci nakonec dorazilo celkově kolem 700 účastníků… Pokračovat ve čtení →

Týden testování síťových funkcí v F18

Tento týden, tj 10., 11. a 12. prosince probíhá „Fedora 18 Network Test Week“ – týden testování síťových funkcí ve Fedoře 18. Postupně se testuje IPv6 (10. 12.), DNSSEC (11. 12.) a FirewallD (12. 12.). Zapojte se také. Pro opravování nalezených chyb, hledání… Pokračovat ve čtení →

FirewallD – náhrada iptables, část 2

FirewallD je nová služba, která má na starost nastavování firewallu ve Fedoře 18. V tomto článku se podíváme na nastavení zón.

FirewallD – náhrada iptables

FirewallD je nová služba, která má na starost nastavování firewallu ve Fedoře 18. Autorem je Thomas Woerner, jenž je také autorem staršího nástroje system-config-firewall.

This site is not affiliated with or endorsed by the Fedora Project.
Kontakt: redakce@mojefedora.cz | Pište pro mojefedora.cz
Některé materiály na těchto stránkách pocházejí z webu fedoramagazine.org
Přihlásit se