Po dlouhých letech nedočkavého doufání jsme se konečně dočkali – byl spuštěn český Fedora subreddit!

Spolu s českým Fedora Ambassadors Týmem jsme pro vás spustili český subreddit, kde můžete volně diskutovat o Fedoře i Linuxu jako takovém. Přijďte se tedy za námi podívat a třeba i něco zajímavého napsat. Delší dobu už samozřejmě existuje i globální Fedora subredit.

Pro ty, kteří netuší o co jde:

Subreddit je jakési diskuzní fórum v rámci velmi rozsáhlé a celosvětově rozšířené platformy Reddit, kam se každý může zaregistrovat a začít přidávat svoje příspěvky, nebo se zapojit do již probíhající diskuze pod příspěvkem někoho jiného. Od nedávna je Reddit dokonce přeložený do češtiny, a tak by s jeho používáním něměli mít problém ani ti z nás, kteří na hodinách angličtiny nedávali pozor 😉

Jak přepnout Reddit do češtiny?

Je to velmi jednoduché: po přihlášení na hlavní stránce klikněte v pravém horním rohu na odkaz “preferences” a následně z rozbalovacího pole “interface language” vyberte “česky [cs]”. Nakonec stačí výběr potvrdit tlačítkem “save options” vespod stránky a Reddit by si s vámi měl začít povídat česky.

A bonus na konec? Celý kód Redditu je otevřený a volně k dispozici na GitHubu, protože o otevřený software nám přece jde především!