Už třetím rokem pořádá brněnská pobočka Red Hatu, lidé kolem distribuce Fedora a Czech JBoss User Group konferenci, která je zaměřena především na vývojáře, pokročilé uživatele a administrátory. Konference bude opět probíhat v pátek a sobotu, 17. a 18. února v prostorách Fakulty informatiky Masarykovy univerzity, a to včetně večerní společenské akce. V plánu jsou minimálně dva paralelní běhy prezentací a další dva paralelní běhy laboratoří po celé dva dny.

V současné době probíhá sestavování programu konference, ale už teď jsou na seznamu zajímavé prezentace od známých jmen z různých projektů, jako například Jonathan Blandford a Matthias Clasen, Lennart Poetering a Kay Sievers nebo i Jarda Kysela a další.

Předběžný seznam je k dispozici na www.devconf.cz. Na seznamu jsou jak různé konkrétní projekty, tak i prezentace týkající se různých programovacích jazyků nebo různých nástrojů, které vám usnadní práci. Praktické laby jsou pak zaměřeny na vyzkoušení konkrétních technologií, například různých frameworků, aplikací a podobně nebo přímo na hackování dané aplikace.

Letošní novinkou jsou dva GNOME hackfesty, které budou v rámci konference a na které se sjedou přispěvatelé do GNOME z celého světa. První se bude týkat GNOME dokumentace a druhý vývoje GTK+.

Doufám, že si najdete na konferenci čas, těšíme se na vás. Pokud máte jakýkoliv nápad, tip na prezentaci nebo připomínku - ozvěte se, pište do komentářů.