Možná jste si všimli, že už nějaký čas běží call for papers pro Developer Conference 2013, která se koná 23.–24.2. a je největší technickou konferencí zaměřenou na technologie Red Hatu, Fedory a JBoss. Call for papers ještě není u konce, ale máme tu pro vás menší ochutnávku toho, co už jsme sesbírali a na co se můžete těšit.

Kernel: Network Team Driver Project (Jiří Pírko), Local Kernel File Systems Update (Lukáš Czerner), Beyond the Experiences of Butterbloat, Have We Found the Cure? (Jesper Dangaard Brouer)

Security: Integration Linux System into Active Directory Environment (Dmitri Pal, Simo Sorce), Identity Management Roadmap (Dmitri Pal), RHEL 7 New Security Features (Daniel J. Walsh), openssh in Fedora and RHEL (Petr Lautrbach)

Core: What Are We Breaking Now? (Lennart Poettering), The systemd Journal (Lennart Poettering), Hawkey and DNF (Aleš Kozumplík), Dracut – what's changed since RHEL 6 (Harald Hoyer), Package Management in openSUSE (Michael Schroeder), Using a SAT Algorithm to Solve Package Dependencies (Michael Schroeder), Software Collections (Marcela Mašláňová), Evolution of Linux Network Management (Pavel Šimerda), Power Management (Jaroslav Škarvada), BIND10 (Adam Tkáč), LVM Swiss Army Knife (Zdeněk Kabeláč)

[singlepic id=302 w=320 h=240 float=center]

Virtualization & Cloud: SECure Linux App Container (Daniel J. Walsh), OpenShift (Marek Jelen), Java Loves Ruby: Katello on TorqueBox (Lukáš Zapletal), DeltaCloud 1.0 (Michal Fojtík), Open vSwitch on Fedora (Thomas Graf)

Desktop: Introduction to QML (Jaroslav Řezník, Daniel Vrátil), Creating Translatable Animation in Blender (Jakub Steiner), The Technology Beyond Anaconda New UI (Martin Sivák)

Other: Fedora User Experience (Tom Callaway), Open Build Service – Possible Use Cases for Fedora (Adrian Schrueter), Licensing+Licensing Tool (Tomáš Raděj), Secondary Architectures in Fedora (Dan Horák)

JBoss: What’s New in Java EE 7 (Josef Hartinger), JDK8 – Under the Roof (Jiří Vaněk), Taming Beasts in Arquillian (Lukáš Fryč, Juraj Húska), Developing Mobile Apps with AeroGear (Lukáš Fryč, Ondřej Skutka), Scripting for Jenkins (Vojtěch Juránek)

[singlepic id=166 w=320 h=240 float=center]

Jak je u Developer Conference zvykem, sjede se na ni velké množství zahraničních přednášejících, z nichž někteří jsou opravdu známé osobnosti ve světě open source. Na stránkách konference jsme začali zveřejňovat medailonky těch nejzajímavějších.

Toto je pouze část zatím přihlášených přednášek. Připravují se také workshopy/laby a tzv. lightning talks. Celkově už jsme sesbírali před 70 příspěvků. Je však prostor i pro další. Uzávěrka call for papers je 1. prosince, takže máte-li nějaké zajímavé téma, neváhejte ho přihlásit!

Přednášky a workshopy nebudou jedinými událostmi na programu Developer Conference. Plánuje se několik Fedora Activity Days. Vývojáři systemd už oznámili, že ve čtvrtek a pátek před konferencí budou mít hackfest. Během víkendu se sejdou vývojáři SUSE, které jsme na konferenci pozvali, s RPM týmem Red Hatu, aby pracovali na tom, jak zjednodušit spravovatelnost RPM balíčků pro Fedoru a openSUSE. Stejně jako loni přijede dokumentační tým GNOME, aby tady několik dní pracoval na nových dokumentacích.

Přihlášené přednášky letos vypadají skutečně zajímavě a my slibujeme, že se z nich pokusíme sestavit opravdu nadupaný program.