Docker engine bude od verze 20.10.0 podporovat cgroups2 (technologie umožňující na úrovni Linuxového jádra kontrolovat přístup k prostředkům určitým skupinám procesů). Samostatně by to nestačilo, protože původní balíček nepoužíval výchozí systémový firewall (firewalld) a bylo nutné firewall ručně upravovat. Takto se otevře možnost instalovat balíčky na Fedoru 34, Cent OS 8. Pro RHEL 8 nejsou žádné oficiální repozitáře a na vlastní nebezpečí je možné používat přímo RPM balíčky.

Z dalších novinek stojí za zmínku třeba režim "rootless" umožňující běh bez vyšších oprávnění, který sice byl částečně dostupný ve verzi 19.03, ale s omezenými funkcemi (právě kvůli používání cgroups v1). Přibude možnost připojovat OverlayFS pomocí FUSE-OverlayFS (dříve pouze na Debianu/Ubuntu). Docker hub (repozitář docker obrazů) bude limitovat přístupy pro anonymní uživatele a plánuje začít mazaní neaktivních obrazů. Pokud vás zajímá delší text k této verzi, můžete si přečíst článek na platformě medium.com, nebo poznámky k vydání.

V repozitářích Fedory naleznete nástroj podman, který je s Dockerem kompatibilní na takové úrovni, že ho lze nastavit k dockeru jako alias.