Fedora je velký projekt a je obtížné sledovat, co se v něm všechno děje. Tento seriál vybírá pět zajímavých věcí za poslední týden z pěti různých oblastí. Nejedná se o vyčerpávající zpravodajství, pouze o rychlé souhrny s odkazy. Zde je pět zajímavostí v týdnu před 24. dubnem.

Fedora 22 Beta vydána

V případě, že jste to nezaznamenali, Fedora 22 Beta byla tento týden vydána, vše se blíží k finálnímu vydání, které je plánováno na konec května. Vypadá to, že se jedná o solidní vydání, takže pokud vás zajímá, co se chystá, přečtěte si seznam známých chyb a buďto proveďte čistou instalaci nebo upgradujte pomocí FedUpu. Jakmile máte nainstalovanou betu, běžné aktualizace vás dovedou až k finální verzi, nebudete muset systém přeinstalovat nebo dělat jakoukoliv jinou speciální proceduru.

Vaše zpětná vazba pomáhá Fedora Workstation

Přispěvatel do Fedora Workstation Christian Schaller zveřejnil na svém blogu článek "Fedora Workstation: víc než součet částí", který vysvětluje některé z prací, které ve Fedoře probíhají. A uzavírá to otázkou: "zvláště, pokud používáte GNOME na jiné distribuci než Fedora, co nám pořád chybí dodělat, abyste zvážili přechod na Fedora Workstation?"

To nastartovalo dlouho a stále pokračující diskusi v komentářích. Zapojte se, máte-li co přidat!

Mezitím Jiří Eischmann napsal o specifičtějším problému: stavu instant messagingu ve Fedora Workstation, s cílem zjistit, co uživatelé chtějí a potřebují a jak nejlépe podporovat misi Fedory zlepšovat svobodný a open source software. Přečtěte si také druhou část článku a navazující diskusi na desktop listu.

Devadesátidenní bezpečnostní výzva Fedory

Člen bezpečnostního týmu Fedory Eric Christensen (a.k.a. Sparks) napsal o devadesátidenní výzvě uzavřít všechny nevyřešené kritické a důležité známé bezpečností problémy ve Fedoře, kterou tým oznámil. Eric zve každého, kdo by chtěl pomoct, aby se zapojil.

Fedora @ PyCon

PyCon je každoroční konference o programovacím jazyku Python, který ve Fedoře ve velké míře používáme pro software v infrastruktuře a pro mnoho nástrojů v samotné distribuci. Proto na konferenci obvykle máme několik hackerů. Tento rok to byli Aurelien Bompard, Kushal Das, Luke Macken, Pierre-Yes Chibon, Ralph Bean a Remy DeCausemaker. Ralph poskytl krátký zápisek z akce - část 1 a část 2.

Redesignovaná stránka Fedora Spins

Pro Fedoru 21 jsme spustili novou stránku getfedora.org, která ukazuje naše hlavní edice: Fedora Cloud, Fedora Server a Fedora Workstation. Ale to není vše, co Fedora nabízí. Pro nadcházející vydání Robert Mayr (a.k.a. robyduck) a Máirín Duffy (mizmo) pracují na redesignu stránky o spinech. "Spiny" jsou alternativní verze Fedory, nabízené pro různé způsoby použití a ukazující sílu a hloubku naší komunity přispěvatelů. Mo na svém blogu rozděluje spiny na různé druhy a ukazuje nápady na nový design společně s žádostí o pomoc a o poskytnutí zpětné vazby.

Používáte spin Fedory? Pracujete na některém? Pokud ano, podívejte se na tento blogový zápisek a napište týmu pro webové stránky zpětnou vazbu.

Článek původně vyšel ve Fedora Magazinu a autorem je Matthew Miller.