Fedora je velký projekt a je obtížné sledovat, co se v něm všechno děje. Tento seriál vybírá pět zajímavých věcí za poslední týden z pěti různých oblastí. Nejedná se o vyčerpávající zpravodajství, pouze o rychlé souhrny s odkazy. Zde je pět zajímavostí v týdnu před 7. srpnem.

5things-bluebits-945x400Článek vyšel původně v angličtině na FedoraMagazine.org a autorem je Matthew Miller.

Fedora 23 Alpha vyjde v úterý

Na poslední chvíli jsme měli problém s cloudovým obrazem a menší drama s desktopovým pozadím a bootováním KDE na ARMu, ale skupiny, které jsou do vydávání Fedory zapojené, našly řešení a workaroundy, takže jsme na čtvrteční "Go/No-Go" schůzce mohli posvětit vydání, aby vyšlo v úterý. Jestli vás to zajímá, podívejte se na zápis ze schůzky, abyste viděli proces, kterým Fedora prochází, abychom zajistili, že je vydání připravené.

Každopádně se příští týden vraťte pro detaily, jak vydání stáhnout!

Večerní akce na Flocku

Příští týden se také koná Flock, naše velká každoroční konference pro vývojáře a přispěvatele. Tentokráte v Rochesteru, New York. Organizátor Ruth Suehle oznámila oficiální večerní akce:

A také noc stolních her! Buď ve středu nebo sobotu večer (stále čekáme na detaily).

Více informací naleznete v emailu od Ruth. Doufám, že se tam potkáme!

Poznámky ohledně bezpečnostní díry v pdf.js Firefoxu

Tento týden ohlásila Mozilla vážný bezpečnostní problém ve Firefoxu se škaredým zneužitím. Již testujeme aktualizaci, který by měl být brzo k dispozici. Doporučuji poté okamžitě aktualizovat.

Zatím můžete v nastavení about:config zakázat interní prohlížeč PDF. Hledejte pdfjs a klikněte pdfjs.disabled, čímž přepnete z false na true.

Podívejte se na připravovaný Fedora Developer Portal

Petr Hráček a další pracují na nové stránce pro softwarové vývojáře, kteří pracují ve Fedoře (neplést si s vývojáři, kteří vyvíjejí Fedoru). Podívejte se na prototyp a přečtěte si Petrův blogový zápisek, který odpovídá na to, proč a kdo.

Víc o Rawhidu

Pravidelně pobízím odvážné duše, aby zkusily používat Fedora Rawhide - naši vývojovou větev - jako každodenní desktopový systém. Já to dělám a mám problémy jen občas. Když už máte Rawhide nainstalovaný a běžící, jedná se primárně o problémy se závislostmi, které brání v aktualizacích. Chcete-li být informovaní o tom, co se může pokazit, doporučuji sledovat poštovní konferenci pro vývojáře Fedory a blogy jako "This week in Rawhide" od Kevina Fenziho. A tento týden Kevin psal o tom, jak bychom mohli udělat Rawhide trvale aktualizovatelný a instalovatelný, a poznamenal, že koho to zajímá, má dojít na workshop o Rawhidu na Flocku.

Můj rozvrh (a tedy i rozvrh 5tFTW)

Příští týden je samozřejmě Flock a proto plánuji udělat s 5tFTW pauzu a místo toho mluvit tváří v tvář s lidskými bytostmi. Týden potom je LinuxCon a já bych vás rád viděl na mé přednášce "Connecting Vision to Action in a Community Project" v 16:00 v úterý 18.8. Přednáška není vyloženě o Fedoře, ale budu na věci nahlížet skrze optiku Fedory a příklady ukazovat na Fedoře. Pokusím se ten týden někdy napsat 5tFTW s poznámkami z Flocku LinuxConu a F23. Ale nic neslibuji!

Poté jsem po zbytek srpna na dovolené u rodiny a přátel na severozápadě. Budu pravděpodobně velkou část času offline. V případě urgentních záležitostí kontaktujte Paula Frieldse nebo kterého z členů Fedora Council.

Doufám, že vás uvidím osobně na jedné nebo druhé konferenci a nashledanou online v září!