Fedora je velký projekt a je obtížné sledovat, co se v něm všechno děje. Tento seriál vybírá pět zajímavých věcí za poslední týden z pěti různých oblastí. Nejedná se o vyčerpávající zpravodajství, pouze o rychlé souhrny s odkazy. Zde je pět zajímavostí v týdnu před 18. zářím.

5things-bluebits-945x400Článek vyšel původně v angličtině na FedoraMagazine.org a autorem je Matthew Miller.

Fedora 23 Beta vyjde v úterý

Fedora Program Manager Jan Kuřík včera oznámil, že Fedora 23 Beta je "GO" pro příští týden. Na svém hlavním desktopu používám Fedora 23 Workstation (o z něj taky píšu tyhle novinky) a všechno vypadá skvěle. Pokud by jste chtěli novou Fedoru vyzkoušet, počkejte do úterý (oficiální čas je jako vždy 10 hodin ráno v časovém pásmu US/Východ) a stáhněte si testovací obrazy. A pokud se testovací verze bojíte, tak to vůbec nevadí - finální verze vyjde přibližně za měsíc.

FUDCon Cordoba

Letošní Fedora User and Developer Conference — FUDCon právě skončila.

Tak jako každá exkluzivní událost Fedory byl FUDCon úžasný a energetický. Bohužel jsem nestihl sepsat report do těchto novinek. Zkuste si ale přečíst report od našich úžasných přispěvatelů:
María “tatica” Leandro Daniel Bruno Robert Mayr (Robyduck)

Kombinovaný testovací den Fedory a CentOS Atomic

Tento typ testovacího dne nebude znamenat výbuchy a radioaktivní spad (doufáme). Je to konstruktivní druh - testovací den zahrnující poslední vydání Fedory 23 beta Atomic a CentOS Atomic. Myslím, že to je první takový Fedora/CentOS test day a jsem nadšený z toho, co můžeme společnými silami zvládnout.

DevConf.cz Call for Papers

Komunitní koordinátor Red Hatu Jan Bleha vyhlásil Call for papers pro konferenci DevConf.cz 2016. Tato otevřená konference je sponzorována brněnským Red Hatem a i když není zaměřena jen na Fedoru, tak na této konferenci byla Fedora vždy zastoupena velkým počtem přednášejících. (jestli se nám podaří nasbírat dostatek návrhů na přednášku kolem Fedory, tak můžeme mít celý den jen o Fedoře). Jestli máte nápad na prezentaci, lab/workshop nebo lightning talk, tak jej přihlašte zde.

Řijnový GNOME Summit

GNOME je pro Fedoru velice důležitý upstreamový projekt, zejména protože spousta přispěvatelů do Fedory pracuje na obou - a samozřejmě proto, že je GNOME desktop pro Fedoru Workstation. Matthias Clasen na GNOME blogu oznámil, že Boston Summit se bude konat na MIT (tedy vlastně na Cambridge, ne v Bostonu) od 10. do 12. října. Mezi tématy budou gmome-builder a xdg-app, vývoj aplikací (přibalování, SDK, sandboxing, portály...) a vizuální refresh pro GNOME - vše s velkým zájem o Fedoru.