Pokud řeknete spin, asi se najde dost lidí, kteří nebudou vědět, co si pod tímto pojmem představit. Když se však řekne, že se jedná o derivát distribuce nebo odnož distribuce, už to bude srozumitelné snad všem.

Stejně tak jako mnoho linuxových distribucí i Fedora má své spiny. Některé se liší pouze použitým grafickým prostředím, jiné zase svým zaměřením a použitelností. Asi nikoho nepřekvapí, že mimo výchozí Fedory s Gnome je také možné stáhnout verzi s KDE, Xfce a LXDE.

Větším překvapením je už spin s názvem Electronic LAB, který je určen pro nasazení v oblasti vývoje elektronických obvodů. Fedora Electronic Lab přinesla open source v oblasti Electronic Design Automation (EDA).

Fedora Games spin je verze určená pro milovníky her. Tento spin obsahuje více než 100 her několika žánrů od stříleček pro jednoho hráče po hry strategické nebo puzzle.

Dalšími variantami Fedory jsou spiny s názvem Security a Design-suite. Z jejich názvu je již naprosto jasné využití v oblasti bezpečnosti a testování nebo v oblasti grafického designu.