Již příští víkend se v Brně koná největší konference věnovaná open source ve Střední Evropě - DevConf.cz. Konference byla původně zaměřená na technologie týkající se Linuxu a JBoss, ale v poslední době pokrývá více okruhů a letos nabízí přes 200 přednášek a workshopů. Součástí konference je už potřetí i Fedora Day, v rámci kterého proběhnou přednášky a workshopy zaměřené přímo na Fedoru. Pojďme se podívat na ty nejzajímavější.

Fedora Day začne keynote viceprezidentky Red Hatu Denise Dumas, která vysvětlí vztah mezi Red Hatem a Fedorou. Na ni naváže Fedora Project Leader Matthew Miller s přednáškou o stavu Fedory jako projektu. Matthew si na tuto přednášku vždycky připraví řadu zajímavých statistik a grafů. Poté se přednášky o Fedoře rozdělí do dvou běhů. Pro desktopové uživatele Fedory bude jistě zajímavá přednáška "Fedora Workstation: The Second Phase" od Matthiase Clasena a Paula Frieldse. Will Woods dojede přednášet o novém způsobu upgradu ve Fedoře, který v F24 získá také grafické rozhraní. Ty, kteří by rádi jednoduše dělali balíčky pro Fedoru, může zaujmout přednáška o novinkách v Copru či o novinkách v RPM. Program 16 přednášek o Fedoře bude uzavírat Q&A, kde bude prostor pro dotazy všeho druhu, na které budou odpovídat hlavní postavy z komunity včetně Matthew Millera. Poslední akcí dne a vlastně i celé konference bude plánovací setkání Fedora ambassadorů z Evropy, kde můžete vidět, jaké aktivity obnáší propagace Fedory v našem regionu.

Už sobotu se budou konat dva workshopy zaměřené na balíčkování pro Fedoru. První je zaměřený na začátečníky, kteří se můžou dozvědět, jak vlastně RPM pro Fedoru vytvářet, a druhý pokročilejší témata pro ty, kteří už vytváření balíčků zvládají.

To je jen taková ochutnávka toho, co se můžete na DevConf.cz o Fedoře dozvědět. Přednášek, které se týkají Fedory nebo technologií, které jsou v ní obsaženy, je v programu samozřejmě výrazně více a najdete je ve všech třech dnech konference.