Na setkání fanoušků a přispěvatelů do Fedory FUDCon North America 2012, který se konal tento víkend v Blacksburgu ve Virginii, byla představena beta verze nové webové služby Fedora Packages. Má za cíl poskytovat informace o jednotlivých balíčcích přehlednější formou a na jednom místě.

U každého balíčku lze najít popisek, historii buildů, aktualizace. Lze vylistovat všechny otevřené i zavřené bugy, které se vztahují k danému balíčku. Lze přehledně zobrazit, jaké soubory daný balíček obsahuje, jaké změny v něm proběhly a kdo je udělal. K dispozici je také seznam patchů a vazby na další balíčky. To vše pro všechny aktuální verze Fedory (nyní Rawhide, F15 a F16) a v přehledné formě.

Dostupné informace v aktuální verzi jsou užitečné především pro ty, které zajímá technické pozadí balíčků. Nicméně na FUDConu již proběhla diskuse o tom, jak současnou službu rozšířit, jak nabídnout více uživatelsky orientované informace (screenshoty, hodnocení) a jestli lze informace z tého služby integrovat do nástrojů jako je YUM nebo PackageKit.

Fedora Packages

Kromě Fedora Packages byl představen také Fedora Tagger. O co se jedná? Databáze balíčků PackageDB umožňuje ukládat také štítky (tagy). Pomocí Fedora Tagger můžou nyní uživatelé přidávat k jednotlivým balíčkům nové štítky a hodnotit, nakolik jsou ty současné přesné. Štítky pak pomáhají zpřesňovat vyhledávání balíčků.

Více informací naleznete v blogu Máirín Duffy.