Fedora Project Leader Matthew Miller zveřejnil na Twitteru zajímavé statistiky. Fedora se snaží respektovat soukromí uživatelů a neposílá žádné informace o instalacích, takže odhadnout skutečný počet instalací a uživatelů Fedory je velmi obtížné. Jednou z metrik, která se používá pro odhad vývoje uživatelské základny, je počet unikátních IP adres, které posílají dotazy na repozitáře Fedory. A podle tohoto ukazatele se od Fedory 20, kdy vznikly oficiální edice Workstation, Server a Cloud, zvětšila uživatelská základna na dvojnásobek. Matthew to doplnil tímto grafem:

Matthew dodává, že se lidi nemají dívat na absolutní čísla, která nejsou spolehlivá (za jednou IP adresou může být 1000 počítačů a naopak jeden počítač se může přesunovat mezi více IP adresami), ale na vývoj. Zajímavé je, že stále zhruba 10% podíl mají dávno nepodporované verze (F20 a starší). Také se ukazuje, že uživatelé si zvykli přecházet na nové verze brzo, protože nová verze získává docela výrazný podíl už v prvních několika týdnech po vydání. To může být výsledek výrazně spolehlivějšího upgradu.

Doplnil také graf zastoupení jednotlivých hardwarových architektur mezi instalacemi Fedory. x86_64 už má přes 90 %, zatímco 32 bitová architektura pořád klesá, i když už pozvolněji než dříve. ARM (jak 32, tak 64 bitový) se drží na nějakých 2 %: