Před několika dny byla oficiálně oznámena nová konference, která je zaměřená na přispěvatele Fedory. Konference by měla sloužit k setkání přispěvatelů, plánování, sdílení nových nápadů a práci na jejich realizaci. První ročník se uskuteční v Charlestonu v Jižní Karolíně od 9. do 12. sprna.

Flock by měl nahradit FUDCony North America a EMEA. Doteď měl každý region svůj FUDCon, ale ty severoamerické a evropské se svou povahou lišily od latinskoamerických a asijských. Na rozdíl od nich nesloužily jako propagační akce, na které chodí velké množství začátečníků, ale spíše jako setkání přispěvatelů do Fedory. V tomto případě je ale výrazně praktičtější, když se všichni sejdou ve stejnou dobu na stejném místě, než když se jedna půlka sejde v Evropě a druhá v Severní Americe. Cílem Flocku je tedy dostat všechny přispěvatele na jedno místo a vytvořit dostatečně velkou akci, která dokáže přitáhnout i další subjekty, které mají na vývoji Fedory nějaký zájem. Latinskoamerické a asijské FUDCony zůstanou zachovány.

flock-logo14První ročník se bude konat na univerzitní půdě v Charlestonu, ale akce by měla být střídavě mezi Severní Amerikou a Evropou, takže příští ročník by se měl konat právě v Evropě.

Momentálně až do 31. května probíhá call for papers, kde se hledají přednášky (nejen) z oblastí:
Cloud
Community
Design
Desktop
Fedora Ambassadors
Games
Infrastructure
Marketing
Open hardware
QA
Security

Kromě přednáškové části bude na programu také část s hackfesty.