Toužili jste někdy provozovat aplikaci určenou pro Android přímo ve Fedoře? Není potřeba virtualizovat celý Android, stačí pouze prohlížeč Google Chrome a zařízení s Androidem.

Nejprve si stáhněte poslední verzi prohlížeče Google Chrome a doplňku ARChon. Určitě stahujte 64 bitovou variantu, protože podpora pro 32 bitovou verzi Google Chrome je již téměř u konce a její používání není bezpečné. Po nainstalování Chromu rozbalte obsah archivu ARChon-v1.1-x86_64.zip do domovského adresáře a spusťte Chrome. V prohlížeči otevřete nabídku (tlačítko se třemi puntíky) a dále pokračujte rozbalením položky Další nástroje a poté zvolte možnost rozšíření. Povolte Režim pro vývojáře (v záhlaví) a klepněte na tlačítko „načíst rozbalené rozšíření“. V nově otevřeném okně vyberte složku s rozbaleným ARChonem.

Nyní je potřeba na zařízení s Androidem nainstalovat aplikaci pro generování rozšíření pro Chrome. ARChon Packager doporučuji stáhnout z Google Play.
android_chrome_2
Po spuštění stiskněte tlačítko Next pro pokračování, vyberte možnost Installed application a po opětovném stisknutí Next se zobrazí seznam nainstalovaných aplikací. Vyberte tu, kterou chcete spouštět v Chromu.
Po chvíli čekání zvolte, zda budete chtít aplikaci v režimu na výšku, nebo na šířku, verzi pro tablety, nebo telefony a případně ještě můžete povolit přístup k ADB a k souborům aplikace. Pokud žádné zařízení se systémem Android nemáte, tak můžete klidně využít VirtualBox a projekt Android-x86.

android_chrome_3
Poté pokračujte dále a aplikace se začne generovat. jakmile bude proces vytváření dokončen, tak už si můžete pomocí tlačítka Share Chrome Application poslat vygenerovaný zip soubor třeba na nějaké cloudové úložiště.

Ten poté stáhněte, rozbalte a přidejte do Chromu stejně jako samotný ARChon – čili pomocí tlačítka pro načtení rozbaleného rozšíření. Aplikaci můžete poté spustit pomocí tlačítka Aplikace zobrazeného po otevření prázdného panelu.

chrome_andro
Obrazovka s nainstalovanými aplikacemi Geometry Dash a Můj vlak

Na závěr bych chtěl jen upozornit, že se najde spousta aplikací, které takto fungovat nebudou. Runtime ARChon má svá omezení a kromě toho také neumí propojit některá API Googlu (protože v prohlížeči jednoduše neexistují).