Jiří Konečný z vývojářské týmu Anacondy oznámil, že pracují na přepsání rozhraní instalátoru, které momentálně používá GTK, do webových technologií. Cílem je využívat stejné technologie, jaké používá webová administrátorská konzole Cockpit. Kromě toho být konzistentní s Cockpitem a jeho aplikacemi je motivací také zjednodušení instalace na dálku, které je momentálně nutné provádět přes VNC. Díky dokončené modularizaci instalátoru by přepisem rozhraní neměly být zasažené ostatní části Anacondy.

Poslední velkou změnou prošla Anaconda ve Fedoře 18 před 9 lety. Tenkrát kromě přepisu do GTK 3 došlo také přepracování z lineárního rozhraní do podoby tzv. hubu, který může mít různé moduly dle potřeb dané verze Fedory, mezi kterými lze přecházet v libovolném pořadí. Nová verze tenkrát způsobila nemalé kontroverze, nejen kvůli novému rozhraní, ale taky kvůli tomu, že ze začátku bojovala se stabilitou. Koncept hubu se taky nikdy naplno nevyužil, protože nastavení řady věcí se automatizovalo nebo přesunulo do průvodce při prvním spuštění systému. U nejpopulárnější edice Workstation tak uživatelé v instalátoru de facto nastavují jen rozdělení disku.

Uvidíme, co přinese nová verze. Vývojářský tým Anacondy už má hotový funkční prototyp, ale jakékoliv termíny zatím zveřejnit nechtějí.