Dvacáté vydání Fedory se nachází ve stádiu betaverze a finální vydání je plánované na 10. prosince. Podívejte se, jak nová Fedora vypadá.

Instalace

fedora-20-beta-fedorafedora-20-beta-fedora1fedora-20-beta-fedora2fedora-20-beta-fedora3Během instalace se ve spodní části Anacondy zobrazují bannery, které upoutávají na některé aplikace popř. webové stránky.

fedora-20-beta-fedora4GNOME

Prostředí Gnome Shell se ve verzi 3.10 moc nezměnilo. Prakticky jedinou na první pohled viditelnou novinkou je sloučení ovládání sítí Wi-Fi, zvuku, jasu, Bluetooth do jedné nabídky. Dále došlo k odstranění neustálého zobrazení jména uživatele v pravém horním rohu. Také byla vylepšena podpora pro displeje s vysokým rozlišením.

fedora-20-beta-gnomefedora-20-beta-gnome1fedora-20-beta-gnome2V této verzi Fedory je k dispozici testovací verze nového správce softwaru – Gnome Software. Aktuálně umí pouze instalovat aplikace, do budoucna jsou však plánováná hodnocení uživatelů a obrázky aplikací.

fedora-20-beta-gnomeswfedora-20-beta-gnomesw1GNOME Maps

fedora-20-beta-gnomemGNOME Weather

fedora-20-beta-gnomewKDE Plasma Workspace

V případě spinu KDE došlo na výměnu dnes již zastarelého správce přihlašování kdm za sddm. Tento obrázek byl pořízen z aktualizované alfa verze, která má pravděpodobně finální vzhled.

fedora-20-beta-kdeProstředí KDE se také dočkalo nahrazení správce sítí za lehčí a přehlednější plasma-nm, který je vyvíjen Honzou Grulichem a Lukášem Tinklem.

fedora-20-beta-kde1fedora-20-beta-kde2fedora-20-beta-kde3Cinnamon

Prostředí Cinnamon se dočkalo velké aktualizace na verzi 2.0. Mezi novinky patří například skládání oken vedle sebe.

fedora-20-beta-cinnamonfedora-20-beta-cinnamon1fedora-20-beta-cinnamon2fedora-20-beta-cinnamon3