Fedora je velký projekt a je obtížné sledovat, co se v něm všechno děje. Tento seriál vybírá pět zajímavých věcí za poslední týden z pěti různých oblastí. Nejedná se o vyčerpávající zpravodajství, pouze o rychlé souhrny s odkazy. Zde je pět zajímavostí v týdnu před 21. březnem.

Článek vyšel původně v angličtině na FedoraMagazine.org a autorem je Matthew Miller.

Flock to Fedora: přihlaste svoji přednášku právě teď!

Zmínil jsem se o tom minule, ale stojí za to zopakovat to – uzávěrka přihlášek pro přednášky na Flock je už za pár týdnů. Flock je naší největší každoroční konferencí, kde plánujeme práci do budoucna a taky se scházíme, abychom mohli pracovat a vidět se po měsících textové komunikace. Střídáme umístění mezi Amerikou a Evropou a tento srpen se Flock koná v Krakově, který byl vybrán částečně protože je to pěkné historické město a je relativně levné dostat se tam a ubytovat se (koneckonců máme Open Source / Free Software rozpočet). Podívejte se na https://flocktofedora.org pro registraci a přihlášení přednášejících.

Nikdy jste na Flocku nepřednášeli? Nejste si jistí, jestli máte na to se mezi přednášející dostat? Máme také zájem na přednáškách o ostatních open source projektech s možností spolupráce se zaměřením na to co z toho bude mít Fedora, a co může Fedora udělat pro Váš projekt.

Sleva na Red Hat Summit pro komunitu Fedory

Taky plánujeme zúčastnit se Red Hat Summitu, který se bude konat na konci června v San Franciscu. Fedora bude základním kamenem Community Central, která bude letos umístěna na patře Partner Pavilion expo. Minulý rok měla Community Central svou vlastní místnost (což byl zajímavý experiment), ale protože byla místnost mimo hlavní dění, tak to úplně nefungovalo. Tento rok budeme zpátky uprostřed všeho důležitého.

Pokud jste členem komunity Fedory, tak můžete použít kód UG2016 během registrace na Summit. Výsledná cena bude po použití kódu $995, což jsou asi 2 třetiny původní ceny.

Rozbijte Fedoru na kousky (aniž by jste ji rozbili) přidáním se k pracovní skupině pro Modularitu (Modularity WG)

Minulé pondělí schválil Fedora Council Modularizaci Fedory, fázi prototypu. Jako součást této části vytváříme novou pracovní skupinu pro modularitu. Jestli chcete nahlédnout i do pozadí všeho dění, tak se podívejte na wiki stránku modularizace. A jestli chcete, tak se připojte.

Uzávěrky pro podávní přihlášek na Google Summer of Code a Outreachy

Fedora se aktuálně účastní programů Outreachy a Google Summer of Code. Blíží se uzávěrky u obou. Přihlášky do Outreachy je nutné podat do 22. března (zítra) a v případě Google Summer of Code do 25. března (do pátku). Google Summer of Code je stipendijní program (ne stáž a nebo práce) otevřený pro studenty akreditovaných univerzit. Outreachy je program stáží s cílem zlepšovat diverzitu v svobodném a otevřeném softwaru a otevřít jej ženám, trans-sexuálům a homosexuálům. Stáže jsou přístupné rovněž afroameričanům, hispáncům, americkým indiánům domorodcům z Aljašky, domorodcům z Havaje a obyvatelům tichomořských ostrovů. Zájemci musejí pracovat na plný úvazek, 40 hodin týdně (a nemohou být zároveň studenty).

Pro více informací o Google Summer of Code se podívejte na příspěvek na Fedora Magazínu (přeložená verze vyšla na mojefeodra.cz) a pro více informací o programu Outreachy se podívejte na Fedora Community Blog.

Aktualizace plánu vydávání Fedory 24

Na meetingu o připravenosti k vydání, který se konal minulý týden, bylo rozhodnuto o tom, že Fedora 24 Alpha ještě není připravena k vydání. Tento týden se bude konat další meeting a další body plánu vydání budou pravděpodobně upraveny, takže beta vyjde začátkem května a finální verze v polovině června.