Korora Project, který stojí za distribucí Korora, oznámil, že si dává časově neohraničenou pauzu. Není to poprvé, co si tento projekt dává přestávku. Korora vznikla v roce 2006, tehdy založená ještě na Gentoo, a proslavila se tím, že umožňovala uživatelům vyzkoušet si v live systému schopnosti hardwarově akcelerovaných XGL a Compizu. V roce 2007 ale zakladatel Chris Smart vývoj distribuce ukončil, aby jej mohl v roce 2010 zase obnovit, tentokráte už založený na Fedoře. Od té doby se snažila Korora nabízet uživatelsky přívětivější variantu k Fedoře, obsahovala totiž software, který nemůže být ve Fedoře z licenčních a patentových důvodů.

Důvodem pauzy je to, že  malý tým, který stojí za distribucí, už se cítil vyčerpaný držením kroku s aktuálním vývojem. Poslední verze Korory byla založená na Fedoře 26, jejíž podpora bude brzo končit, a Korora už teď nebude dostávat žádné další aktualizace. Autoři distribuce nevylučují, že se distribuce v nějaké formě v budoucnu zase vrátí.

Podobný osud před několika měsíci potkal také další na Fedoře založenou distribuci - Chapeau. Ta nabízela podobnou přidanou hodnotu jako Korora. Poslední verze byla postavená na Fedoře 24 a její autor musel v únoru přiznat, že není schopný dále distribuci udržovat, a poskytl uživatelům návod, jak upgradovat na Fedoru 27.

Tyto malé distribuce sice přinášejí určitou rozmanitost, ale pokud chce uživatel od svého systému nějakou kontinuitu, je lepší se držet zavedených distribucí, které mají řádově více přispěvatelů a nestojí a nepadají tak s několika lidmi.