Netflix je jedničkou mezi službami zaměřenými na streamování filmů a seriálů. Od začátku minulého roku je dostupný také v ČR a jak se objevuje čím dál víc obsahu s českými titulky, začíná nabírat na popularitě i u nás. Dlouho podporoval na Linuxu pouze Chrome, ale nedávno oznámil podporu také pro Firefox. Proto hodně uživatelů Fedory překvapilo, že jsou místo načtení HTML5 přehrávače stále odkazováni na instalaci Silverlightu.

Firefox ve Fedoře je skutečně kompatibilní s Netflixem, ale ukázalo se, že Netflix u prohlížečů s user agentem Fedory blokuje načtení HTML5 přehrávače a odkazuje uživatele na Silverlight, což se rovná téměř plné blokaci, protože nainstalovat podporu Silverlightu na Linuxu je velmi komplikované. Ukázalo se také, že Netflix blokuje specificky Fedoru. Pokud v user agentu nahradíte slovo Fedora náhodným řetězcem, Netflix s blokací přestane. Stejně se chová i v případě Chrome, které má skrze rozšíření také user agent Fedory. Rozšíření ale specificky pro doménu netflix.com user agent upravuje, aby se blokování vyhnulo, proto v tomto prohlížeči na problém nenarazíte.

Pracovní skupina Fedora Workstation se momentálně snaží kontaktovat Netflix, aby zjistila, proč k tomu dochází a zda toto blokování můžou odstranit. Do té doby musí uživatelé Fedory buď používat pro Netflix prohlížeč Chrome nebo si upravit user agent ve Firefoxu, např. pomocí některého z rozšíření.