Před pěti měsíci jsme psali o tom, že Ubuntu Software Center bylo portováno do Fedory. Richard Hughes, který spravuje současného grafického správce ve Fedoře gnome-packagekit, se nechal slyšet, že nakonec port USC nepoužije, protože v něm narazil na příliš mnoho věcí, které jsou vázány na Ubuntu. Rozhodl se vytvořit GNOME Software, což by měl být nový správce softwaru pro GNOME.

Richard v něm využívá věci, na kterých staví i USC, např. PackageKit nebo AppStream. Jde však mnohem dál. GNOME Software by totiž měl podporovat různé backendy, nejen PackageKit, ale třeba linstaller, nebo glick2, což jsou mechanismy pro instalování softwaru nezávisle na distribuci. Dá se předpokládat, že v budoucnu bude podporovat i instalaci sandboxovaných aplikací pro GNOME, na jejichž řešení vývojáři momentálně pracují. Rozhraní aplikace je vytvářeno podle návrhů Allana Daye a Jakuba Steinera, designérů GNOME.

Podle Richarda je GNOME Software už v současném stavu již docela funkční, ale bude potřeba ještě hodně ladění, než se z něj bude moct stát výchozí grafický správce softwaru ve Fedoře. Technologické ukázky se možná dočkáme už ve Fedoře 19, v ostrém nasazení se pak snad objeví na podzim ve Fedoře 20.

Takto by mělo GNOME Software vypadat.