Počínaje zářím jsem na tomto webu začal působit v pozici šéfredaktora. Někteří z Vás mne možná znají jako autora článků na serveru linuexpres.cz a nebo jako správce ubuntu.cz. Pro ty ostatní o sobě napíši aspoň pár řádků a nastíním plány do budoucna, které s tímto portálem mám.

Jmenuji se František Zatloukal, mám za sebou studium na Gymnáziu v Karviné a tento měsíc nastupuji jako student prvního ročníku na FIT VUT. Do budoucna se ve Fedoře obecně plánuji více angažovat, prozatím jsem občas nahlásil náhodný bug, něco přeložil, atd. Vše bude záležet na tom, kolik času mi po škole a zajištění článků pro tento portál zůstane.

A co se tedy chystám změnit? Věcí je spousta, od jednoduchých úprav jako je odstranění zastaralého obsahu až po větší zásahy v podobě úplně nového vzhledu. Novou šablonu aktuálně plánuji nasadit aspoň na testovací web do konce tohoto roku. Bude plně responzivní a „kompatibilní“ s motivem, který je používán na mezinárodních webových stránkách o Fedoře.

Kromě samotného webu fedora.cz se budu starat i o fórum a wiki. V případě fóra budu muset nejprve důkladně prozkoumat aktuální situaci a možnosti jejího zlepšení. Spousta věcí ještě není jasných a jen dodám, že ve hře je i spuštění ask.fedora.cz . Na wiki nyní kromě její průběžné aktualizace žádné větší změny v plánu nemám.

Na závěr bych chtěl všechny čtenáře požádat, aby zvážili možnost napsat nějaký článek, recenzi, zprávičku. Více informací naleznete na https://mojefedora.cz/piste-pro-fedora-cz/ .