Během víkendu došlo k přesunutí webů mojefedora.cz na hosting OpenShift. Zároveň bylo upraveno nastavení tak, že všechny stránky na mojefedora.cz jsou dostupné jen skrze bezpečný protokol https. Týká se to tedy i fóra a wiki.

Převod neproběhl 100% hladce, kvůli kombinaci chyby redakčního systému WordPress a specifického chování OpenShiftu v oblasti nastavování aliasů pro domény. Někteří uživatelé tak mohli během pondělí zaznamenat až několikahodinový výpadek, než se stihly zpropagovat všechny změny v nastavení DNS. Aktuálně by vše mělo být 100% funkční a web automatizovaně monitorujeme.

Vynucení protokolu https pak také znamená, že žádná ze stránek nebude dostupná v některých zastaralých systémech a prohlížečích, za vše bych jmenoval především tyto: Android 2.3 (a nižší) a Windows XP (IE) (a nižší). Pokud se s šifrovaným přenosem neobjeví během následujících dní žádné potíže, tak dojde k aktivaci technologie HSTS pro ještě větší bezpečí.

Kromě vyššího zabezpečení pak nový hosting znamená ve spoustě případech mnohem vyšší rychlost načítání webu, mmj díky využití moderního protokolu http2. Pokud by jste na jakékoliv problémy narazily, tak určitě neváhejte napsat na redakční e-mail, případně do komentářů.