Nový Fedora Project Leader; Bodhi2 a Taskotron Activity Day; Fedora Server / CentOS SLS; Regionální komunitní rejstřík Fedory; Zprávy o FUDCon Peking 2014.

(Pozn. redakce: seriál původně vycházi na Fedora Magazine a autorem je Matthew Miller.)

Nový Fedora Project Leader

Tak máme nového FPL. A, navzdory prvním fámám nejde o antropomorfní hotdog. Jsem nadšený, že můžu oznámit, že jsem to já. Napsal jsem o tom zápisek: First Thoughts as Fedora Project Leader.

První důsledek této novinky je, že tento článek bude tentokrát trochu stručný. (Jsem si jistý, že později se to projeví i jinak.)

A samozřejmě, díky odcházející FPL – Robyn Bergeron! Nezapomeňte si přečíst její zápisek na odchodnou.

Bodhi2 a Taskotron Activity Day

Bodhi je systém, který Fedora používá pro vydávání bezpečnostních a opravných aktualizací. Taskotron je náš nový systém pro automatizaci QA. Bodhi se dostalo moc potřebné aktualizace a byl integrován s Taskotronem. To vše v průběhu Bodhi2 a Taskotron Fedora Activity Day, který proběhl v Denveru v Coloradu. Kevin Fenzi (Fedora Infrastructure Lead) napsal o průběhu prvního a druhého dne.

Fedora Server / CentOS SLS

Jako součást nového komunitního směru vznikly v rámci projektu CentOS Special Interest Groups zaměřené na úložné technologie, virtualizaci atd. Objevil se také návrh na vytvoření Simplified Linux Server (SLS) SIG. Ta by měla za cíl dodávat:

[...] řešení na míru postavené na CentOS, která by byla spravovaná přes webové rozhraní nebo rozhraní založené na REST. Cílem je vzít jednotlivé sady aplikací a poskytnout ucelené řešení pro usnadnění nasazování a údržby.

To se dost překrývá s chystaným produktem Fedora Server, a skupiny, které budou na obou pracovat, se sešly, aby prodiskutovaly společné cíle a způsoby, jak sdílet výsledky. Vypadá to, že půjde o plodnou spolupráci pro uživatele i vývojáře obou distribucí.

Regionální komunitní rejstřík Fedory

Není to něco nového, ale jde o věc, kterou tu již nějakou chvíli máme a přesto o ní spousta lidí možná neví: rejstřík regionálních webů o Fedoře na http://fedoracommunity.org/. Na této stránce je seznam webů s lokálními zdroji na celém světě. Podívejte se, jestli existuje web i pro vaši oblast, nebo si prohlédněte, jak Fedora vypadá různě po světě.

Zprávy o FUDCon Peking 2014

FUDCon APAC (Asia-Pacific) se konal minulý měsíc v Pekingu v Číně. Následující lidé napsali o tom, jaké to bylo: Aditya Patawari, Ankur Sinha, Somvannda Kong, Nitesh Narayan Lal, Jiří Eischmann a Robert Mayr.