Poslední příležitost hlasovat o přednáškách pro Flock; Fedora na akcích FLISOL; Fedora Workstation v podcastu Bad Voltage; Kalendář dovolených přispěvatelů Fedory; Ask Fedora.

(Pozn. redakce: seriál původně vycházi na Fedora Magazine a autorem je Matthew Miller.)

Poslední příležitost hlasovat o přednáškách pro Flock

Není to poprvé, co tohle připomínám, ale tentokrát už naposledy, protože jde také o posledních pár dní, kdy ještě můžete hlasovat o přednáškách navrhovaných pro Flock (každoroční plánovací a vývojová konference Fedory, která se letos v srpnu bude konat v Praze). Přispěvatelé do Fedory mohou hlasovat na stránce Fedora Elections. Samozřejmě by bylo nejlepší, kdybyste se mohli zúčastnit, ale i pokud to nepůjde, tak nám pomůže, když budete hlasovat pro témata, o kterých si myslíte, že je potřeba mluvit.

Pravda, ten hlasovací systém je trochu nešikovný, když je tolik možností – byl navržený pro hlasování jen s hrstkou voleb. Pro příště už to snad bude lepší. Zatím prostě vybírejte vysoká čísla pro přednášky, které vám přijdou zajímavé. Hlasování končí ve čtvrtek 1. května, vteřinu před půlnocí UTC.

Fedora na akcích FLISOL

FLISOL je „installfest“ svobodného softwaru, který se koná každý rok v několika zemích Latinské Ameriky. Letos byla Fedora reprezentována na několik různých místech, včetně Brazílie, Panamy, Peru a Argentiny. Fedora Ambassador Matias Kreder napsal krátkou zprávu, ve které pozitivně hodnotil akci v Buenos Aires. Obsahuje spoustu obrázků a odkaz na video natočené národní tiskovou kanceláří. Alejandro Perez napsal o setkání v Panamě. Jak se můžete přesvědčit, Fedora byla opravdu hodně vidět!

Fedora Workstation v podcastu Bad Voltage

Minulý týden jsem zmínil blog Christiana Schaller o Fedora Workstation. To upoutalo pozornost lidí, kteří stojí za podcastem „Bad Voltage“, což je audio program, který se zaměřuje na „technologie, open source, politiku, hudbu a všechno ostatní“. Pozvali Christiana, aby se show zúčastnil, takže si ho můžete poslechnout v epizodě 1×14, jak kolem 17. minuty odpovídá na otázky o Fedora Workstation. (Mějte na paměti, že podcast o sobě říká, že není vhodný do pracovního prostředí (NSFW), a obsahuje nevybíravý jazyk.)

Kalendář dovolených přispěvatelů Fedory

Tohle není zrovna novinka, ale... pro mě ano, takže se to počítá, ne? Kalendářový systém Fedory obsahuje také kalendář dovolených, kam můžete poznamenat, kdy budete pryč. Obzvlášť se to hodí, pokud spravujete balíčky, aby ostatní věděli, kdy vás nebude možné zastihnout v případě bezpečnostního nebo jiného problému.

Ask Fedora

Tohle je také švindl: není to ani trochu novinka. Ale jestli to neznáte, podívejte se na Ask Fedora, naši komunitní stránku, kde můžete dostat odpovědi na své otázky. Můžete se samozřejmě ptát, ale dívejte se i po nezodpovězených otázkách, se kterými byste mohli pomoci.

Uživatelé si budují reputaci tím, jak je o jejich otázkách a odpovědích hlasováno. Čím lepší reputace, tím více toho na stránkách můžete dělat. Pokud jste nový uživatel, nebo jste zrovna narazili na nepříjemný problém, je to pro vás skvělý způsob, jak najít řešení. A pokud jste zkušenější, nebo znáte odpověď na nepříjemný problém, je to výborná možnost, jak dát něco zpátky (a může to být i zábava).