Včera byla oficiálně uvolněna beta verze Steamu pro Linux. Přesněji by se měla nazývat beta verzí Steamu pro Ubuntu, protože Ubuntu je zatím jedinou podporovanou distribucí. Frank Crockett z linuxového týmu Valve se nechal slyšet, že drtivá většina odpovědí na betatestování přišla od uživatelů Ubuntu a že v budoucnu plánují podporovat i další distribuce, které budou prioritizovat na základě odezvy od uživatelů.

Mnoho uživatelů ostatních distribucí se do betatestování nepřihlásilo z toho důvodu, že už dopředu bylo ohlášeno, že se bude týkat jen Ubuntu. Nicméně formulář obsahuje i výběr distribuce, takže jej Valve pravděpodobně používá také pro odhad zájmu ze strany uživatelů ostatních distribucí. Chcete-li tedy, aby se v budoucnosti objevil Steam oficiálně i pro Fedoru, vyplňte jejich formulář (je nutné si založit účet u Steamu).

Mezitím si můžete zkusit Steam na Fedoře rozjet neoficiálně, unikl totiž DEB balíček klienta Steam a objevily se návody, jak pozvání do betatestování, které je omezeno na 1000 testerů, obejít. Balíček není problém převést pomocí nástroje alien na RPM a nainstalovat. Na 64-bitových systémech však budete muset nainstalovat velké množství 32-bitových knihoven.