Dnes probíhá Fedora Test Day na GNOME Shell Software Rendering. Úplně poprvé si budou moci zájemci vyzkoušet Gnome 3 i na nepodporovaném hardwaru či ve virtuálním stroji. Hardwarová akcelerace se v těchto případech nahradí softwarovým vykreslováním přes procesor. Rádi bychom tímto pozvali všechny zájemce, aby se zapojili do testování a hledání případných problémů.

Wiki stránka s instrukcemi je zde:
https://fedoraproject.org/wiki/Test_Day:2012-03-29_Gnome_Shell_Software_Rendering

Zde připojuji pozvánku od Martina “Martixe” Holce, který tuto akci bude zaštiťovat ze strany QA:

Již podruhé se ve čtvrtek uskuteční testovací den Fedory 17 zaměřený na Gnome 3. Tentokrát však nebudeme testovat rozšíření pro Gnome Shell, ale tzv. software rendering, umožňující vykreslování rozhraní Gnome Shell prostřednictvím CPU. V dnešní době, kdy je většina osobních počítačů schopná hardwarové 3D akcelerace se softwarové vykreslování může zdát zbytečné, opak je však pravdou. Nesmíme zapomínat, že spousta z nás má hardware, na kterém by Gnome Shell mohl běžet relativně svižně, ale z důvodu chybějící podpory 3D akcelerace se místo Gnome Shellu spustí záchranný režim odvozený od Gnome 2.

Zařízení bez hardwarové 3D akcelerace může být několik druhů. V první řadě to jsou starší počítače bez nebo s nepodporovanou grafickou kartou. Dále může jít o porty Fedory na nejrůznější netbooky a tablety pro které ještě neexistují svobodné ovladače. V neposlední řadě podpora 3D akcelerace prozatím chybí ve virtuálních strojích KVM, ve který můžete Fedoru 17 také testovat.

Našim cílem je majitelům všech těchto zařízení umožnit používat Gnome Shell namísto záchranného režimu. Každý pečlivě provedený test a každý poctivě nahlášený bug nás k tomuto cíli přibližuje.

Datum: 29.3.2012
Kdy: celý den
Co: https://fedoraproject.org/wiki/Test_Day:2012-03-29_Gnome_Shell_Software_Rendering
Kde: #fedora-test-day (IRC)

Budeme se na vás těšit!