Zítra, tj. v úterý 10. dubna, se uskuteční první posváteční Test Day, tentokrát zaměřený na testování KDE Plasma Workspaces ve Fedoře 17. Tento Test Day bude sloužit k ověření integrace prostředí Plasma do distribuce, ale dotkne se i běžných každodenních činností v KDE.

Testovat se bude například nově zapnutá podpora desktopových efektů ve výchozím nastavení. KDE SIG zhodnotil, že díky vývoji na poli svobodných ovladačů a přání upstreamu nastal vhodný okamžik. Stále se však objevují kombinace grafického hardwaru a ovladačů, které způsobují vážné problémy se stabilitou či rychlostí prostředí. Na rozdíl od Gnome Shellu nebude ve Fedoře 17 povolena softwarová akcelerace přes LLVMpipe, protože způsobuje vážné výkonnostní regrese.

Jeden z dalších integračních testů je kontrola výchozích témat pro KDE - od KDM až po desktop a podpora spolupráce KDE s login managery, především pro uživatele GDM. Ten nově používá na správu sezení systemd namísto ConsoleKitu. Prvotní podporu pro KDE má na svědomí Kevin Kofler, člen KDE SIG, který se taky Test Daye zúčastní. Samotný Test Day je i zajímavou možností kontaktovat a poznat osobně vývojáře a správce KDE ve Fedoře a následně se zapojit do jejího vývoje. I vy se můžete stát členy Fedora KDE SIG!

Datum: 10. 4. 2012
Kdy: online celý den
Wiki stránka se všemi pokyny: https://fedoraproject.org/wiki/Test_Day:2012-04-10_KDE_4.8
Kde: online na IRC kanálu #fedora-test-day (na Freenode)