Google Summer of Code je program společnosti Google, který se zaměřuje na zvýšení počtu studentů ve vývoji svobodného softwaru. Studenti pracují s organizací zastřešující daný projekt po dobu 3 měsíců během prázdnin. Na webu Googlu je podrobnější popis toho, jak program funguje. Fedora hrdě oznamuje, že letošek je desátým rokem, kdy se podílí na Google Summer of Code 2016.

Článek původně vyšel na webu fedoramagazine.org a jeho autorem je Justin W. Flory.

Fedora projekty v Google Summer of Code 2016

Fedora nabízí sloty pro mnoho rozdílných projektů. Existují sloty pro CommOps, Fedora Hubs, Pagure, Project Atomic, Cockpit a další. Můžete přečíst celý seznam návrhů na projekty na wiki. Přihlášky na Google Summer of Code 2016 se otevřely předminulé pondělí (14.3.2016) a uzavřou se v 19:00 UTC v pátek 25. března 2015. Jestli máte zájem letos se zúčastnit, tak si můžete přečíst další informace na Community Blogu.

Proč pracovat na Fedoře?

Náš projekt je velký a diverzifikovaný. Máme bohaté zkušenosti s prací s novými přispěvateli a s pomáháním nováčkům tak, aby byli úspěšní.

Je k dispozici spousta dlouhodobých přispěvatelů, kteří poskytují rady a mentoring. Lidi, kteří stojí při komunitě a dělají dobrou práci nezůstanou bez povšimnutí. Dostávají nabídky práce (i od firem jako je Red Hat) a stáží na různých pozicích. To je jenom příklad toho, jak zkušenost a reputace v komunitách Fedora Projektu ovlivňuje Vaši kariéru mnoha způsoby.

Jako v dalších dlouho existujících komunitách se spoustou oblastí působnosti je velká naděje, že naleznete mnoho vděčných sub-projektů, na kterých můžete pracovat.

Měli by jste vědět, že k přispívání pro do FOSS nepotřebujete mít skvělé programovací schopnosti a nebo excelovat v čemkoliv jiném. Stačí když budete mít dostatečný zájem a vůli mírně ztratit na produktivitě. To je proces učení se a hledání způsobu, jak řešit úkoly.

Zjistěte více

Pokud máte zájem zjistit více o spoluúčasti Fedory v Google Summer of Code 2016, tak si přečtěte článek na Community Blogu, kde se dozvíte více informací o programu, o tom, jak se zapojit do spolupráce s Fedorou a další kroky, které musíte učinit před tímto pátkem.