Tento a příští týden organizujeme party u příležitosti vydání Fedory 27. Jako už tradičně se bude jedna konat v Brně (středa 13.12.) a druhá v Praze (úterý 19.12.). Na obou bude k dispozici občerstvení a základní program v podobě přednášek. Jedná se ale o akce s neformální atmosférou, takže bude dost prostoru i pro diskusi a neřízený networking.

Brno

Release party se bude tentokrát v tradiční lokalitě - v kancelářích Red Hat Czech v Purkyňově 99 (neplést si s novými budovami Red Hatu u konečné šaliny Technologický park, kde se party konala předminule).

Na programu bude tradiční přednáška o novinkách v desktopové edici Fedora 27 Workstation. Kluci z Fedora QA ukážou, jak funguje automatické testování desktopových aplikací pomocí OpenQA. Adam Šamalík vysvětlí, jaký je momentální stav modulární Fedory a proč nevyšel Fedora 27 Server. Na závěr poví Vojta Trefný něco o UDisks2.

Praha

Release party se koná jako již tradičně v prostorách společnosti Etnetera (díky jí za to!). Stejně jako brněnský, tak i pražský program bude začínat přednáškou o novinkách ve Fedora 27 Workstation. Na základě poptávky od vás jsme také zařadili přednášku o podpoře HiDPI ve Fedoře a Linuxu obecně. Speciální přednášku pak nabídne Ondřej Profant, člen Pirátské strany, který byl nedávno zvolený do Poslanecké sněmovny a i tady na pracovním počítači používá Fedoru. Pokud se mu podaří dostat včas z třetího čtení o státním rozpočtu na rok 2018, dojde nám o této zkušenosti něco říct. Další přednášky pro pražskou party se ještě připravují, tak zůstaňte naladění.