Hans de Goede představil na DevConf.cz 2017 nový tým, který se bude zaměřovat na podporu notebooků. Tým má šest členů a jeho cílem je, aby Fedora a RHEL co nejlépe běžely na přenosných počítačích. Měl by řešit jak podporu jednotlivých hardwarových komponent (duální grafiky, touchpad, čtečky otisků prstů, senzory,...), tak dalších věcí, které jsou k dobrému běhu Fedory na noteboocích potřeba (UEFI). Bude se věnovat také spotřebě a optimalizaci běhu na baterii.

Tým také vybral skupinu modelů, které bude sám testovat, zajišťovat jejich podporu a také u nich předcházet regresím. Konkrétně jsou to Thinkpady (T460s, T470s, X1 Carbon) a Delly (XPS 13 a 15). Pokud plánujete nákup notebooku a chcete na něm provozovat Fedoru, zvažte nákup jednoho z těchto modelů. Seznam oficiálně testovaných notebooků budou udržovat na wiki.

Kromě toho plánují pracovat také na testovacích nástrojích pro komunitu. Pomocí nich tak bude moct každý otestovat svůj model a výsledky odeslat do veřejné databáze, díky které budou mít uživatelé přehled o tom, jak Fedora funguje na řadě dalších noteboocích.

Celou přednášku Hanse lze zhlédnout na Youtube (video obsahuje několik kamer/přednášek, je potřeba přepnout na tu správnou).