Tag

NetworkManager

Pět věcí ve Fedoře za poslední týden (24. 6. 2014)

NetworkManager: nová verze plná funkcí; Waartaa nyní s video chatem; Fedora Project Board diskutuje o produktech Fedora.next; Schůzky k plánování Flocku; Přispívejte do Fedora Magazine (a fedora.cz).

Základy FirewallD

FirewallD je nástroj, který Fedora používá pro poskytování dynamického firewallu. To znamená, že změny v nastavení firewallu se projevují okamžitě, aniž by bylo nutné firewall restartovat. Kromě toho podporuje FirewallD D-BUS a koncept zón.

NetworkManager 0.9.8

V létě jsme v tichosti vydali NetworkManager 0.9.6, který obsahoval především hromadu menších oprav a vylepšení. NetworkManager 0.9.8 jsme stihli vydat těsně před brněnskou Developer Conference, která proběhla o víkendu 23. a 24. února 2013, a tentokrát jej ohlašujeme s… Pokračovat ve čtení →

Týden testování síťových funkcí v F18

Tento týden, tj 10., 11. a 12. prosince probíhá „Fedora 18 Network Test Week“ – týden testování síťových funkcí ve Fedoře 18. Postupně se testuje IPv6 (10. 12.), DNSSEC (11. 12.) a FirewallD (12. 12.). Zapojte se také. Pro opravování nalezených chyb, hledání… Pokračovat ve čtení →

FirewallD – náhrada iptables, část 2

FirewallD je nová služba, která má na starost nastavování firewallu ve Fedoře 18. V tomto článku se podíváme na nastavení zón.

Návštěvníci konference GUADEC bez připojení kvůli DHCP

Ve zdrojovém balíku dhcp se nachází kód pro DHCP klienta (dhclient) a DHCP server (dhcpd). Ve společné části kódu je chyba v plánovači akcí, která na 64bitových systémech způsobuje, že dhclient za určitých podmínek zbytečně selže.

World IPv6 Launch aneb IPv6 ve Fedoře

Šestého června 2012 je již druhý den IPv6, tentokrát nazývaný „World IPv6 Launch“ s podtitulem „this time it is for real“ (tentokrát doopravdy). Tento den pořádají CZ.NIC, EURid a NIX.CZ konferenci IPv6 Day v Národní technické knihovně v Praze.

NetworkManager je v @core, ale nezoufejte…

Nedávno došlo k jedné potichu oznámené změně ve Fedora @core – součástí je nyní NetworkManager. Prvotní reakcí tradičních *nixových adminů bude „WTF?“. Dejte mi však šanci na vysvětlení – reagoval jsem podobně, ale nechal jsem si to rozležet v hlavě… Pokračovat ve čtení →

This site is not affiliated with or endorsed by the Fedora Project.
Kontakt: redakce@mojefedora.cz | Pište pro mojefedora.cz
Některé materiály na těchto stránkách pocházejí z webu fedoramagazine.org
Přihlásit se