Na stránkách fedoraproject.org bylo oficiálně oznámeno vydání dlouho očekávané Fedory 19 s kódovým označením Schrödinger's Cat. Můžete tedy začít stahovat a instalovat a zjistit tak, jestli je kočka živá nebo mrtvá 😉

Stažení
Ke stažení jsou již k dispozici nejpopulárnější spiny. V prvních hodinách po vydání však mohou být servery přetížené, proto doporučejeme stahovat pomocí torrentů.

Upgrade
Stejně jako ve Fedoře 18 i nyní se pro upgrade systému používá nástroj FedUp. Upgrade spustíte příkázem sudo fedup-cli --network 19. Více informací naleznete v instrukcích k upgradu. Pro upgrade můžete použít taky neoficiální nástroj fedora-upgrade, který je založený na YUMu a jehož balíček naleznete v repozitářích. Jedná se ovšem o oficiálně netestovaný nástroj, který je určený pouze pro uživatele, kteří ví, co dělají.

Co je nového
Informace o tom, co je ve Fedoře 19 nového, naleznete v ohlášení vydání. Můžete si také přečíst článek o novinkách ve Fedoře 19, který jsme vám přinesli na začátku května.

Pomoc
Máte-li s instalací či upgradem Fedory problémy, obraťte se na české fórum Fedory. Před tím, než se pustíte do instalace nebo upgradu, prostudujte si známé problémy.

Release party
Party u příležitosti vydání Fedory 19 se budou v ČR konat dvě release party: 12.7. od 18:00 v Praze v bmrlabu a 18.7. od 18:00 v brněnské pobočce Red Hatu, kde se můžete setkat s tvůrci Fedory a odnést si instalační DVD.