Na stránkách fedoraproject.org bylo oficiálně oznámeno vydání dlouho očekávané Fedory 21 (již bez kódového označení). Nově jsou k dispozici tři oficiální produkty: Workstation, Server a Cloud. Vedle nich jsou k dispozici také tradiční spiny v podobě KDE, Xfce a dalších. Můžete tedy začít stahovat a instalovat.

Stažení
Ke stažení jsou již k dispozici nejpopulárnější spiny. V prvních hodinách po vydání však mohou být servery přetížené, proto doporučejeme stahovat pomocí torrentů. Vizte také stránku Jak stáhnout.

Upgrade
Pro upgrade systému se používá nástroj FedUp. Nainstalujte balíček fedup a spusťte proces příkázem sudo fedup-cli --network 21 --product=workstation (za workstation dosaďte dle potřeby server, cloud, či nonproduct, což je volba, která pouze aktualizuje balíčky, ale nepřesune vás na konkrétní produkt) Více informací naleznete v instrukcích k upgradu. Pro upgrade můžete použít taky neoficiální nástroj fedora-upgrade, který je vyvíjený Mirkem Suchým a je založený na YUMu a jehož balíček naleznete v repozitářích. Jedná se ovšem o oficiálně netestovaný nástroj, který je určený pouze pro uživatele, kteří ví, co dělají.

Co je nového
Informace o tom, co je ve Fedoře 21 nového, naleznete v ohlášení vydání.

Pomoc
Máte-li s instalací či upgradem Fedory problémy, obraťte se na české fórum Fedory. Před tím, než se pustíte do instalace nebo upgradu, si prostudujte známé problémy.

Release party
U příležitosti vydání Fedory 21 se bude konat party v brněnské pobočce Red Hatu a to hned dnes od 18:00. Plánovaná je také release party v Praze, ale ta se s největší pravděpodobností uskuteční až v lednu.