Na stránkách fedoramagazine.org bylo oficiálně oznámeno vydání Fedory 22. K dispozici jsou tři oficiální edice: Workstation pro pracovní stanice, Server a Cloud, který nabízí nejrůznějsí možnosti využití v privátním i veřejném cloudu. Vedle nich jsou k dispozici také alternativní desktopy v podobě KDE s novou Plasmou 5.3, Xfce a další a k tomu laby - upravené vydání Fedory například pro designery, elektronávrháře atd. Můžete tedy začít stahovat a instalovat!

Stažení
Ke stažení jsou k dispozici jak oficiální edice, tak i spiny, laby a ARM verze. V prvních hodinách po vydání však mohou být servery přetížené, proto doporučejeme stahovat pomocí torrentů. Vizte také stránku Jak stáhnout.

Upgrade
Pro upgrade systému se používá nástroj FedUp. Nainstalujte balíček fedup a spusťte proces příkázem sudo fedup-cli --network 22.  Pokud upgradujete z Fedory 20, musíte ještě specifikovat, na jaký produkt chcete upgradovat. V tomto případě přidejte ještě parametr --product=workstation (za workstation dosaďte dle potřeby server, cloud, či nonproduct, což je volba, která pouze aktualizuje balíčky, ale nepřesune vás na konkrétní produkt). Více informací naleznete v instrukcích k upgradu. Pro upgrade můžete použít taky neoficiální nástroj fedora-upgrade, který je vyvíjený Mirkem Suchým a je založený na YUMu a jehož balíček naleznete v repozitářích. Jedná se ovšem o oficiálně netestovaný nástroj, který je určený pouze pro uživatele, kteří ví, co dělají.

Co je nového
Informace o tom, co je ve Fedoře 22 nového, naleznete v ohlášení vydání. Na fedora.cz a fedoramagazine.org budou v nasledujících dnech vycházet články o nejzajímavějších změnách.

Pomoc
Máte-li s instalací či upgradem Fedory problémy, obraťte se na české fórum Fedory. Před tím, než se pustíte do instalace nebo upgradu, si prostudujte známé problémy.

Release party
U příležitosti vydání Fedory 22 se bude konat party v brněnské pobočce Red Hatu a to příští úterý 2. 6. 2015 od 18:00.