21. března proběhlo na Fakultě informačních technologií brněnského VUT slavnostní otevření budovy Q nebo také budovy projektu IT4innovations. Partnerem tohoto projektu je i Red Hat, který v rámci budovy získal největší prostor pro otevření své výzkumné a vývojové laboratoře. Ale proč o tom píšeme na Fedora.cz?

Hlavně proto, že všechny projekty, které se budou v rámci laboratoře vyvíjet, budou komunitně zaměřené a budou probíhat buď v rámci distribuce Fedora, nebo JBoss.org, projektu OpenStack a dalších. V současné době je vypsáno několik témat, do kterých se můžou studenti nejen z brněnského VUT zapojit. Každý projekt má v plánu dělat pravidelné týdenní konzultace/workshopy a týmově řešit různé problémy.

fit-vut-vyzkumne-centrum-red-hat-1 fit-vut-vyzkumne-centrum-red-hat-2Přehled aktuálních projektů je k dispozici na http://www.fit.vutbr.cz/redhat/ - jsou to projekty na automatické vytváření balíčků RPM, integraci s Dockerem, testování a vývoj nástrojů pro testování nebo výzkum a vývoj nástrojů na statickou analýzu kódu. V plánu je v brzké době jejich počet projektů výrazně rozšířit a přidat například i projekty, které budou více intenzivní a budou probíhat během letních prázdnin. Pokud máte zájem se do některého s těchto projektů zapojit, na výše uvedené stránce jsou kontaktní osoby.

fit-vut-vyzkumne-centrum-red-hat-3fit-vut-vyzkumne-centrum-red-hat-4