Mathieu Bridon na svém blogu oznámil, že připravil populární modelovací software Blender pro XDGApp. O vytváření aplikací pro XDGApp jsme nedávno vydali celý seriál. Jedná se o technologii, která umožňuje distribuovat desktopový software v podobě jednoho instalačního souboru na různé distribuce a jejich různé vydání. Právě možnost mít nejnovější verze vybraných aplikací bez nutnosti přecházet na nově vydané či nestabilní verze distribuce je momentálně největším lákadlem XDGApp. Díky Mathiemu si můžete třeba do Fedory 23 nainstalovat před 14 dny vydaný Blender 2.77, který momentálně není dostupný ani v Rawhidu.

Blender je tak další z řady aplikací, která už je pro XDGApp k dispozici. GNOME již nabízí noční sestavení více než 10 aplikací. K dispozici jsou také nejnovější vývojové verze GIMPu či desktopového klienta Spotify. Společnost Endless pracuje také na Chromiu pro XDGApp. Existuje také experimentální podpora pro KDE aplikace.

Ve Fedoře 23 stále musíte pracovat s aplikacemi pro XDGApp skrze konzolový nástroj xdg-app. Ve Fedoře 24 už s nimi umí pracovat i GNOME Software.