Vývojář aplikace Gnome Software Richard Hughes se na svém profilu na sociální síti Google Plus podělil o svých plánech s touto aplikací. Vývojová verze Gnome 3.20 se blíží bodu zmražení řetězců (které proběhne v pondělí) a tento víkend je tedy poslední možnost, jak do Gnome aplikací „propašovat“ poslední změny a nové funkce.

Richard do Gnome Software 3.20 včera stihl dostat podporu pro balíčky ve formátu xdg-app (konec problémů se závislostmi, podpora pro sandbox a spousta dalších výhod) a během víkendu ještě plánuje začlenit možnost instalovat jazykové balíky (langpacky). Kromě toho dělá Richard i na možnosti instalovat rozšíření do prostředí Gnome skrze aplikaci Gnome Software. Tohle se ale pravděpodobně stihne až s další verzí – 3.22. Možnost instalovat rozšíření skrze Gnome Software je poměrně kritická, protože webové prohlížeče postupně zahazují podporu standartu NPAPI, na kterém funguje aktuální systém správy a instalace rozšíření. Navíc podle mých zkušeností je současné řešení v některých případech poměrně dost nespolehlivé.

gnome_sw_320

Gnome Software se všemi novinkami můžete vyzkoušet přidáním copr repozitáře wip/hughsie/shell-extensions a následnou aktualizací systému.