Přinášíme vám první část přednášek z Developer Conference 2012, která se konala 17. a 18. února v Brně. V tomto článku jsme pro vás připravili přednášky týkající se linuxového desktopu.

Matthias Clasen - GTK+ 3 and beyond [OGV]
Přednáška vedoucího vývojářů GNOME v Red Hatu Matthiase Clasena, která se zaměřuje na chystané novinky v GTK+ 3 a 4.

Jonathan Blandford - SPICE and GNOME Boxes [OGV]
Manažer desktopového týmu v Red Hatu Jonathan Blandford mluví o novém desktopovém virtualizačním řešení GNOME Boxes a připojuje demo aktuální verze.

Hans de Goede - SPICE [OGV]
Hans de Goede pracuje na vývoji protokolu pro vzdálenou obrazovku SPICE. Ve své přednášce se zaměřuje především na podporu USB.

Shaun McCance - The GNOME Help System [OGV]
Shaun McCance je vedoucím dokumentačního projektu v GNOME a autorem nového značkovacího jazyka pro dokumentaci Mallard, kterému se v této přednášce věnuje především.

Jared Smith - Creating technical documentation with DocBook and Publican [OGV]
Jared je bývalým vedoucím projektu Fedora a dlouhodobě se věnuje dokumentaci. Ve své přednášce se zaměřuje na jazyk DocBook a na to, jak lze při práci s ním využít nástroj Publican.

Simon Schampijer - Sugar: using the GNOME platform to build a learning platform [OGV]
Simon Schampijer, hlavní vývojář prostředí Sugar (známého z tzv. stodolarových notebooků OLPC), přednáší o současném stavu tohoto projektu.

Jaroslav Řezník - Qt 5 GUI hereafter [OGV]
Jaroslav je správcem KDE ve Fedoře a Red Hat Enterprise Linuxu a dlouhodobě se věnuje platformě Qt. V této přednášce ukazuje novinky v Qt 5. Novinky ukazuje efektně přímo v prezentaci, která je napsaná v QML.