Jednou z plánovaných změn v další verzi Fedory je i povolení některých nastavení, které by měly snížit spotřebu systému a prodloužit tak výdrž notebooků.

Změna se bude týkat několika oblastí. První z nich je SATA link-powermanagement. S tímto nastavení se experimentovalo už v minulosti, některé SSD disky ale bohužel s úsporným nastavením nefungovaly správně a ve výsledku mohlo dojít až ke ztrátě dat. Kvůli tomu bylo do linuxového jádra 4.15 přidáno nové nastavení "med_power_with_dipm", které kopíruje chování systému Windows a podle všeho funguje spolehlivě. To by mohlo ušetřit 1 - 1.5 W na nečinném stroji.

Další oblasti, kterých se snížení spotřeby týká, jsou power saving u Intel HDA codec a automatické uspávání USB Bluetooth přijímačů. Každé z těchto nastavení by pak mělo snížit spotřebu nečinného systému až o 0.4 W.

Nová nastavení už můžete vyzkoušet na aktuálním sestavení Fedory 28. Do vydání však zbývá docela dlouhá doba (to je aktuálně naplánováno na 1. května 2018), takže systém může být dost nestabilní.