Možná už jste slyšeli o notebooku Framework. Snaží se zaujmout konceptem maximální opravitelnosti a upgradovatelnosti. Notebook je navržený tak, aby šlo upgradovat co nejvíce komponent: základová deska s CPU, paměti, disk... Umožňuje také volitelné konektory.

Notebook se začal prodávat s Windows jako výchozí volbou operačního systému. K dispozici je ale také DYI Edice, kde systém předinstalovaný není s tím, že si tam může zákazník sám nainstalovat svoji oblíbenou linuxovou distribuci. Autoři notebooku Framework během prvních několika měsíců prodejů zjistili, že se tato edice prodává podstatně lépe než ta výchozí s Windows, což je přimělo se více zaměřit na podporu Linuxu. S ní počítali už od začátku a komponenty notebooku jsou podle toho vybrané, ale nyní začali spolupracovat s vybranými distribucemi na tom, aby byla podpora 100%. Mezi těmito distribucemi je i Fedora a výsledkem dosavadní spolupráce je, že aktualizovaná Fedora 34 podporuje veškerý hardware, který notebook nabízí, a uživatel Fedory si ho tak může bez obav pořídit.

Bohužel v Evropě se tento unikátní notebook zatím neprodává. Jediná možnost, jak si ho momentálně pořídit, je dovézt si jej z USA. Snad se to časem změní.