Fedora je velký projekt a je obtížné sledovat, co se v něm všechno děje. Tento seriál vybírá pět zajímavých věcí za poslední týden z pěti různých oblastí. Nejedná se o vyčerpávající zpravodajství, pouze o rychlé souhrny s odkazy. Zde je pět zajímavostí v týdnu před 30. dubnem.

Článek vyšel původně v angličtině na FedoraMagazine.org a autorem je Matthew Miller.

Trička jsou opět na skladě v obchodu Fedora

Jednoznačně zboží, které si zaslouží viditelnou reklamu! První várka triček Fedora se rychle vyprodavala ve většině velikostí a byly trochu problémy s doobjednávkou, ale nyní jsou zpátky na skladě jak v unisex, tak v dámském střihu. A také vzhledem k tomu, že skutečná URL obchodu není příliš zapamatovatelná, vytvořili jsme zkratku http://store.fedoraproject.org/ - stačí kliknout a dostanete se přímo k propagačním materiálům Fedory.

Vemte na vědomí, že Fedora ani Red Hat na tomto nevydělávají, jediným cílem je usnadnit vám cestu k předmětům s Fedorou.

Cíl: spolupráce s univerzitami

Fedora Council je nejvyšší orgán Fedora Projectu a jedním z jeho nejdůležitějších úkolů je nastavit hlavní střednědobé cíle, na které bychom rádi zaměřili zdroje a u kterých chceme povzbuzovat všechny ostatní v projektu, aby je podporovali. Např. když budeme schvalovat Fedora Activity Days nebo další větší výdaje, preferovat budete ty, které se týkají aktuálních cílů.

Na pondělní schůzce Councilu jsme schválili druhý takový cíl (prvním je druhá fáze strategie rozdělení na Cloud/Server/Workstation). Jedná se o University Involvement Initiative. Remy DeCausemaker, nyní pracující na Fedoře v Red Hatu, ale před tím na Rochester Institute of Technology, bude vedoucím této iniciativy, ale abychom skutečně uspěli, budeme potřebovat vaši pomoc.

Studenti Google Summer of Code

Google oznámil studenty a projekty přijaté do Google Summer of Code 2015 včetně sedmi míst pro Fedoru. Studenti budou pracovat na projektech jako zlepšení uživatelské přivětivosti Ask Fedora, uživatelské rozhraní Cockpit pro rolekit ve Fedora Server, Fresque (jednoúčelová aplikace pro nudné, ale důležité úkoly v package review).

Flock: poslední možnost přihlásit přednášku!

Sbírání prezentací pro Flock končí 2. května. Ujistěte se, že své návrhy pošlete před tímto datem (a předregistrujte se a zarezervujte si hotel), více informací se dozvíte na http://fedoramagazine.org/flock-to-fedora/.

Flock je naší každoroční globální konferencí pro plánování a vývoj zaměřenou na přispěvatele (od začátečníků po experty) a tento rok se bude konat 12.-15. srpna v Rochesteru, stát New York, USA.

FUDCon Pune a FUDCon Cordoba

Kromě Flocku, který je zaměřený na přispěvatele, organizujeme také FUDCony v Latinské Americe a Asii/Tichomoří. FUDCon znamená Fedora Users and Developers Conference.

Tento rok se FUDCon APAC bude konat 26.-28. června v Pune v Indii. Více informací naleznete na http://fudcon.in/.

A také bylo právě oznámeno, že FUDCon LATAM 2015 se bude konat od 10.-12. září v Cordobě v Argentině. Více informací se bude oznamovat, jak se bude akce blížit, ale souhrnné informace naleznete na wiki stránce FUDCon:Cordoba 2015.