Fedora je velký projekt a je obtížné sledovat, co se v něm všechno děje. Tento seriál vybírá pět zajímavých věcí za poslední týden z pěti různých oblastí. Nejedná se o vyčerpávající zpravodajství, pouze o rychlé souhrny s odkazy. Zde je pět zajímavostí v týdnu před 8. květnem.

Článek vyšel původně v angličtině na FedoraMagazine.org a autorem je Matthew Miller.

Hlasujte o přednáškách na Flocku

Flock je každoroční velká konference pro přispěvatele a vývojáře Fedory, kde se scházíme, abychom mohli plánovat a pracovat na budoucnosti projektu. Tento rok se bude konat 12.-15. srpna v Rochesteru, stát New York, USA. Hledání přednášek, během něhož přišlo 132 návrhů, bylo ukončeno. To je samozřejmě více, než můžeme přijmout, tak prosím hlasujte pro své favority.

Možná si pamatujete, že loni hlasování vyžadovalo, abyste dali každé přednášce číslo mezi 0 a počtem přednášek (což bylo přes 100). Dík práci našich vývojářů, nyní používáme zjednodušené hlasování: dejte 3 přednáškám, které se vám opravdu líbí, 0 těm, které vás nezajímají (nebo 1 či 2 těm, které jsou mezi).

Hlasování končí 2015-05-18 00:00:00 UTC, tak to neodkládejte (tip: UTC můžete převést v terminálu do místního času pomocí date -d "2015-05-18 00:00:00 UTC")

Registrace na Flock je stále otevřená

Za zmínku také stojí, že předregistrace na konferenci byla nedopatřením uzavřena společně s uzavřením přihlášek přednášek. Už byla zjednána náprava a registrace je pořád otevřená. Doufáme, že vás na konferenci potkáme, ať už jste dlouhodobý přispěvatel nebo začínáte!

Vyzkoušejte nové stránky Fedory

Designérka Fedory Máirín Duffy zve všechny, aby vyzkoušeli nové stránky Fedory, které jsou momentálně ve fázi přípravy. Skupina Fedora Websites pracuje na několika nových stránkách se zaměřením na lepší prezentaci spinů Fedory - jak alternativních desktopů jako KDE a Xfce, tak "funkčních" spinů jako Design Suite nebo Robotics. Robert Mayr (známý jako "robyduck") je dotáhl do "stagingu" a Máirín píše, že tým Websites nyní potřebuje pomoc od uživatelů těchto spinů a expertů na konkrétní technologie, aby jim řekli, co máme na těchto stránkách propagovat a jak máme tyto spiny popisovat.

Takže, pokud jste to zrovna vy, ozvěte se jim!

Prezentace o tom, co se děje v marketingu Fedory

Fedora Council, který je nejvyšším orgánem Fedory, přišel s plánem, podle kterého se budou dělat měsíční (alespoň ze začátku) hlášení z různých oblastí projektu. První je naplánováno na pondělí (11. května) v 17:00 UTC. Jedná se o report Chrise Robertse z týmu Fedora Marketing.

Stále pracujeme na technických detailech, ale plánujeme použít video konferenci. Detaily budou předem oznámeny v poštovní konferenci council-discuss. Připojte se, chcete-li vědět, co se děje v tomto podprojektu Fedory a co je do budoucna potřeba.

Pravidla balíčkování pro různá nastavení

Tato zprávička se týká především lidí pracujících na edicích Cloud, Server a Workstation. Díky Stephenovi Gallagherovi Fedora Packaging Committee (FPC) schválila nová pravidla, která umožňují rozdílné konfigurace v případech, kdy se výchozí hodnoty liší (například pravidla firewallu pro použití na serveru a na desktopu). Jeden přístup už jsme zkusili ve Fedoře 21 a tato nová pravidla se z něj poučila.

Všimněte si, že jsou momentálně k dispozici pouze pro oficiální varianty, na které se zaměřujeme, ale teoreticky by mohl stejný mechanismus fungovat pro ostatní spiny Fedory. Nicméně to by muselo být nejdříve schváleno FESCo (Fedora Engineering Steering Committee).