Fedora je velký projekt a je obtížné sledovat, co se v něm všechno děje. Tento seriál vybírá pět zajímavých věcí za poslední týden z pěti různých oblastí. Nejedná se o vyčerpávající zpravodajství, pouze o rychlé souhrny s odkazy. Zde je pět zajímavostí v týdnu před 15. květnem.

Článek vyšel původně v angličtině na FedoraMagazine.org a autorem je Matthew Miller.

Odpočítávání Fedory 22

Vydání Fedory 22 je naplánováno na 26. května - jen za 11 dnů! Toto vydání bude obsahovat jak edice Cloud, Server a Workstation, tak ostatní varianty jako Fedora Atomic (navržený pro aplikace v kontejnerech) a samozřejmě také desktopové spiny KDE a Xfce.

Jako vždy posledních pár týdnů je trochu hektických, jak se snažíme vyžehlit blokující chyby, ale teď to vypadá - klepu na dřevo, že jsme na tom celkem dobře. (S jistotou to budeme vědět ve čtvrtek a snad dříve.) Vím, že lidi jsou často frustrovaní ze zpoždění, ale to už se snad nestane. Nicméně pamatujte, že tak trochu elastický rozvrh je součást našeho plánu na vydání s vysokou kvalitou (jak Joe Brockmeier loni napsal).

Pokud jste netrpěliví, sáhněte po F22 Beta (Server, Cloud nebo Workstation) a pomozte nám vyžehlit poslední problémy. Když začnete s betou Fedory, budete moct jednoduše upgradovat na finální verzi, až bude k dispozici. Žádná přeinstalace nebude potřeba.

Stav marketingu Fedory

V pondělí zorganizoval Fedora Council první schůzku pomocí videa. Hlavní částí byla prezentace od Chrise Robertse o týmu Fedora Marketing. Podívejte se na video:

nebo si jej stáhněte ve formátu VP8/webm, nebo přečtete v živém zápisu (díky Remy DeCausemakerovi, který pracuje jako Fedora Community Action and Impact Lead).

Nadcházející video schůzka na téma "tří edic"

První schůzka pomocí videa fungovala velmi dobře, takže ji plánujeme zopakovat v pondělí se Stephenem Gallagherem, který bude mluvit o oficiálním cíli projektu, který má na starosti - Edice Fedory, část druhá. Je to naplánováno jako událost na G+, plus budeme mít živý textový přepis (a prostor pro otázky) v kanále #fedora-meeting na IRC serveru Freenode a zveřejním video v otevřeném formátu webm/VP8 krátce poté. Plánujeme podobnou prezentaci také z Fedora QA 8. června a z různých podtýmů Fedora Engineering v červenci.

Změny v plánování FADů - dopad!

FAD je Fedora Activity Day - premiérová akce Fedory sponzorovaná z komunitního rozpočtu. Aby peníze z rozpočtu byly efektivně vynaloženy, abychom mohli našim sponzorům říct, jak dostáváme maximum užitku z jejich peněz, a aby zbytek komunity neměl s alokováním peněz problémy, pozměnili jsme proces organizace FADu, kde se zaměřujeme nejen na to, co se bude dělat, ale jaký pozitivní dopad mají tyto aktivity na projekt jako celek.

Prioritu budou mít FADy, které přímo souvisí s našimi komunitními cíli na 12-18 měsíců. Pokud máte nápad, kde by setkání skupiny přispěvatelů do Fedory, aby mohli na něčem pracovat, mělo velký pozitivní efekt na naše současné cíle, dejte dohromady návrh. Nebo, pokud máte nápad na nový cíl, který by měl velký pozitivní efekt na naši misi v jasně definovaném časovém úseku (a znáte tu pravou osobu, která by tu práci měla vést!), podejte návrh také. (V obou případech začněte tím, že kontaktujete Fedora Council.)

Automaticky aktualizujte systém s DNF

V předchozím životě jsem byl systémovým administrátorem a spravoval jsem větší počet strojů, než jakému se dokáže jeden člověk věnovat na individuální bázi. Při tolika strojích jsem oceňoval možnost automaticky aplikovat aktualizace, aniž bych do toho musel zasahovat. S Fedorou 22 přecházíme z nástroje Yum na DNF a vývojář Rackspace (a Fedory) Major Hayden napsal na blog pěkné howto, jak nastavit systém tak, aby se s pomocí dnf automaticky aktualizoval.

Během shonu před vydáním si 5tFTW dá menší pauzu. Zpátky budu týden po vydání.