Co pro Fedoru znamená výhra? Letní volby do FESCo; Co je potřeba udělat pro produkt Workstation; Projekt v rámci Google Summer of Code: Bugspad; EPEL v CentOS 7.

(Pozn. redakce: seriál původně vycházi na Fedora Magazine a autorem je Matthew Miller.)

Co pro Fedoru znamená výhra?

Fedora Project Board se zabývá otázkou „Co lze považovat za úspěch Fedory?“, kterou v konferenci board-discuss nadhodil člen Boardu Josh Boyer. Jde o veřejnou konferenci pro všechny členy komunity Fedory, a vaše postřehy jsou vítané.

Letní volby do FESCo

Pořádáme volby kvůli zaplnění tří volných míst ve FESCo, Fedora Engineering Steering Committee. Další informace najdete ve Fedora Magazine, v oznámení, které jsem poslal, a samozřejmě přímo ve wiki. Vizte také upozornění na fedora.cz.

Co je potřeba udělat pro produkt Workstation

Christian Schaller, člen Fedora Workstation Working Group, nedávno poslal zprávu o nové stránce ve wiki, kterou skupina založila: Tasklist. Obsahuje přehled aktuálních a budoucích úkolů tohoto subprojektu a vysvětluje, jak se zapojit (nebo aspoň jak mít lepší přehled o tom, co se děje).

Projekt v rámci Google Summer of Code: Bugspad

Minulý týden jsem mluvil o práci na Fedoře, která probíhá v rámci Google Summer of Code: chatovací systém Waartaa. Tentokrát se podívejte na práci, kterou odvádí přispěvatel do Fedory Mayank Jha na nástroji Bugspad – novém softwaru pro sledování bugů, který se zaměřuje na rychlost a cílí na nahrazení Bugzilly. Během posledního meetingu týmu Fedora Infrastructure Mayank zmínil, že na našem interním privátním cloudu rozběhne testovací instanci a že v současné době nástroj testuje s milionem (automaticky generovaných) bugů (což odpovídá zátěži, kterou musíme zvládat v reálném nasazení ve Fedoře).

EPEL v CentOS 7

A konečně rychlá poznámka ze světa našeho sesterského projektu CentOS.

EPEL („Extra Packages for Enterprise Linux“) je dlouhodobý subprojekt Fedory, který pro Red Hat Enterprise Linux a CentOS poskytuje množství balíčků, které nenabízí Red Hat. Mnohé z těchto balíčků mají velmi blízko svým ekvivalentům ve Fedoře a často jde pro systémové administrátory a další lidi, kteří pracují v enterprise světě, o první pojítko s Fedorou.

Vývojář CentOS Jim Perrin poznamenal v konferenci centos-devel, že od nadcházejícího vydání CentOS 7 bude balíček epel-release součástí repozitáře centos-extras (i když nebude instalován ve výchozím nastavení). To znamená, že k získání EPEL balíčků od Fedory na CentOS bude stačit provést yum install epel-release a pak už instalovat, co bude libo.