Ve středu proběhne další Fedora Test Day, tentokrát jeden z těch nejzajímavějších, zaměřený na power management. Úkolem bude otestovat Fedoru 17 na nejrůznějších kombinacích hardwaru, především na přenosných zařízeních, jako jsou notebooky, a zjistit, jak funguje správa napájení, ovládání jasu, uspávání, hibernace atd. Zúčastnit se můžete jako již tradičně na dálku, ale poprvé si můžete donést hardware otestovat i osobně do brněnské pobočky Red Hatu v rámci dne otevřených dveří.

Připojuji pozvánku od Jardy Škarvady, který je odborníkem na power management v Red Hatu, má tento test day na starosti a během dne bude zájemcům k dispozici jak osobně na pobočce, tak na IRC:

Dne 4.4.2012 proběhne Fedora Test Day zaměřený na testování správy napájení. Zájemci si budou moci na svém vlastním hardware vyzkoušet zejména funkčnost uspávání/hibernace a případné problémy ihned nahlásit. Zároveň bude testována nová verze nástroje tuned (verze 2.0), která umožňuje staticky a dynamicky ladit nastavení systému dle zvoleného profilu. Zájemci s notebooky (nebo s PC a externím wattmetrem) si také budou moci ověřit efektivitu tohoto nástroje a pomocí jednoduchého benchmarku změřit energii odebranou ze zdroje při aktivaci jednotlivých profilů. Při účasti v tomto testovacím dnu není nutné dokončit všechny testy, nicméně dokončení všech testů nezabere více než 45 minut.

Datum: 4.4.2012
Kdy: online celý den, na pobočce Red Hatu od 13:00 do 20:00
Wiki stránka se všemi pokyny: http://fedoraproject.org/wiki/Test_Day:2012-04-04_Power_Management
Kde: online na IRC kanálu #fedora-test-day (na Freenode), osobně na pobočce Red Hatu (Purkyňova 99, Brno), v Apple Room.